Maraton Karpiowy-Spałek 5-7.09.14

/ 21 zdjęć


Pierwszy (szósty) Maraton Karpiowy za nami!!

 

W dniach 05 – 07 września bieżącego roku nad strzeleckim łowiskiem karpiowym „Spałek” spotkali się karpiarze na Pierwszym Maratonie Karpiowym organizowanym przez Strzelecki Klub Karpiowy „Cyprinus” we współpracy z kołem PZW Strzelce Opolskie – Miasto. Niemniej dodać należy, że w historii łowiska były to w sumie szóste zawody karpiowe rozegrane w takiej formule. Wcześniejsze edycje organizowane były przez kolegę Jacka Ożarowskiego, który również wziął udział we wrześniowych zmaganiach. Tym samym „Cyprinus” kontynuuje tradycję zapoczątkowaną przez Team Carp „Dziadek”.  Tegoroczne drużynowe zawody przebiegły pod znakiem pięknej pogody końca lata i emocjonujących zmagań z rybami. Cypryniada okazała się owocna w ryby – każda drużyna wyholowała upragnione karpie bądź amury. Szala zwycięstwa kilkukrotnie przechylała się wzmagając emocje. Ostatnia noc z soboty na niedzielę przyniosła duże zmiany. Pomimo akompaniamentu gitar i śpiewu („Whisky moja żono…” itp…) w wykonaniu uzdolnionej – bądź co bądź – strzeleckiej młodzieży drużyna w składzie Niedźwiedź i Niedźwiedź pięła się po zwycięstwo. Zasłużone dodać trzeba, albowiem zmotywować karpie do współpracy w takich okolicznościach przyrody to – mistrzostwo świata  J!!!

Rywalizacja toczyła się jednak nadal o kolejne miejsca. Na godzinę przed końcem stawka była wciąż otwarta. 25 minut przed godziną 10 losy III i IV miejsca rozstrzygnął… amur na haku kolegi Tomka Kołodzieja. W serca jednej drużyny wstąpiła dzika radość, a w tej samej sekundzie, gdy ryba trafiła na matę karpiową – inne zamarły.

 Ostatecznie Maraton zakończył się następującym efektem – złowiono 15 karpi i 6 amurów o łącznej masie 191,77 kg, co uznać można za satysfakcjonujący wynik.

Tabela wyników kształtuje się następująco:

 

I Miejsce:             Niedźwiedź Kazimierz, Niedźwiedź Marek  52,41 kg
II Miejsce:             Zabłocki Oskar, Brol Karolina                       39,37 kg

III Miejsce:             Kołodziej Tomasz, Czapla Wojciech             36,72 kg

IV Miejsce:             Dąbek Rafał, Małycha Piotr                            35,59 kg

V Miejsce:             Ożarowski Piotr, Ożarowski Jacek               19,1 kg

VI Miejsce:      Szczędzina Marcin, Skrzypiec Łukasz             8,63 kg

 

  Wszystkim kolegom i koleżance dziękujemy za udział w karpiowych zmaganiach.  I zainteresowanych zapraszamy na przyszłoroczne zawody organizowane przez Strzelecki Klub Karpiowy „Cyprinus”.

 

Z wędkarskim pozdrowieniem – „Wodom cześć” – W. Czapla

 

 


5
Oceń
(7 głosów)

 

Maraton Karpiowy-Spałek 5-7.09.14 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł