Marcowe niespodzianki

/ 6 komentarzy

Tak, kocham spinningować na przedwiośniu. Z każdym dniem słonko jest coraz wyżej , przyroda budzi się do życia. Idealne warunki na spacery z wędką w ręku. Pierwsze zaobserwowane spławy ryb, pierwsze rzuty, w końcu pierwsze rybki. Nawet te najmniejsze cieszą jakby podwójnie. Zwłaszcza, gdy na micro przynęte skusi się niespodziewany przeciwnik. Zresztą zobaczcie sami...

 


4.3
Oceń
(13 głosów)

 

Marcowe niespodzianki - opinie i komentarze

sirbernoldisirbernoldi
0
Szczupak jest w okresie ochronnym teraz. Można go łowić ale należy wypuszczać czy jak to wygląda? Przecież w razie kontroli nie będę się w stanie wytłumaczyć, iż ze spiningiem na płotkę przyszedłem (2015-03-23 10:48)
florek13florek13
0
Było to już na forum ... Kto świadomie i celowo narusza okres ochronny, tarliska, łowi celowo ryby podlegające ochronie łamie prawo. Jest to nieetyczne. Ci Panowie z filmu nie wiem czego się spodziewali w takim miejscu łowiąc w ten sposób. Duży twister (biały) to niestety duża szansa na szczupłego - patrz wyżej. Poza tym żaden powód do dumy złapać samicę ociekającą ikrą, nawet jakby miała 150 cm. Mam taką rzeczkę obok i zostawiam ją na potem, teraz wiem że skończyło by się to pogromem zębatych. Ganiam za okoniami i jaziami tam gdzie można w miarę selektywnie łowić - mikrowoblerki, boczny etc.... Poczekajmy aż się wytrą... Linek za to niczego sobie.. (2015-03-23 19:03)
bluekrisbluekris
0
Panowie czym tu się chwalić , w okresie ochronnym ? Mam takie same wrażenie jak kolega ,, florek13 " brak etyki z waszej strony , ale to jest tylko moje zdanie , możecie tego nie podzielać . Pozdrawiam kolegów . (2015-03-23 22:08)
sirbernoldisirbernoldi
0
Z racji tego, iż przestrzegam przepisów i nie łowię w okresie ochronnym , jestem w Pomorskiego i nawet okoń ma u nas okres ochronny , oglądając taki film czuję się jak frajer. No nic pozostanie niedługo tylko łowienie na specjalnych łowiskach albo zagranica(Niemcy, Szwecja,Norwegia) (2015-03-24 09:38)
lapa81lapa81
0
Nie wiem gdzie koledzy widzą duży twister, największą przynętą w tym czasie na tym łowisku są najmniejsze paproszki na główce do 5gr, woblerki i małe obrotóweczki. Głównym celem są spore okonie i jazie. U nas nie ma okresu ochronnego okonia, a szkoda, bo większość wędkarzy zabiera okonie wypchane ikrą i mleczem. Tylko chciałem pokazać dla mnie niespodziewane przyłowy. Dodam również, że każdą złowioną rybkę od początku stycznia do końca kwietnia wypuszczam. Od maja gdy mam ochotę zabieram od czasu okonia ,sandacza czy szczupaka na obiadek, inne ryby cały rok mają spokój. Pozdrawiam również kolegów (2015-03-24 21:10)
LeoAmatorLeoAmator
0
Film OK,tylko jakbym zobaczył iż w danym miejscu czepia się tylko szczupły będący w okresie ochronnym rwałbym stamtąd żeby nie niepokoić przed tarłem. (2015-03-27 18:47)

skomentuj ten artykuł