Marshall 1130


Ponieważ sam czytam przed zakupem wiele opinii na temat sprzętu w szczególności postanowiłem opisać tym razem zakup, na który zdecydowałem się w 2012 roku - kręcioł Robinson Marshall model 1130 (największy).

Mam nadzieję, że opisem pomogę niezdecydowanym podjąć decyzję o zakupie lub nie tego właśnie kołowrotka.

Szukałem sprzętu uniwersalnego (ten przeznaczony jest wg zapewnień producenta do spiningu) jednak wielkość szpuli zadecydowała o tym, że postanowiłem użyć go do średnio-ciężkiego (50-80g) federa gdzie znakomicie spisuje się już 2 sezon w tym właśnie zastosowaniu w sezonie wiosna/lato natomiast jesienią służy mi jako kołowrotek spiningowy.

Osobiście uważam zakup za bardzo trafiony, kołowrotek nie jest zbyt ciężki, ma wykonaną w całości z metalu rączkę, wszystkie części są dobrze spasowane. Hamulec działa naprawdę wyśmienicie, płynnie co najważniejsze nie szarpie i można ustawić go bardzo precyzyjnie. Systemy prowadzenia żyłki są bardzo dobre ponieważ nie skręca się ona ani przy met. gruntowej ani przy spiningu. Nie czuć pracy mechanizmów na korbce nawet po długim użytkowaniu kołowrotka w szczególności w deszcz gdy w wielu kołowrotkach, które do tej pory miałem były one wyczuwalne. Hol większych leszczy, płoci czy szczupaków nie sprawia problemów.

Kołowrotek nabyłem w cenie niespełna 200zł z przesyłką jako nowy i co istotne ma 5 lat gwarancji producenta co również jest ciekawą opcją. Dodam, że dla innego modelu tego producenta, który posiadam skorzystałem z takiego serwisu i jest on wyśmienity, kołowrotek wrócił naprawiony, częściowo odnowiony i przesmarowany z serwisu co świadczy o tym, że Robinson dba o swojego Klienta nawet przy niedrogich modelach (tamten kosztował mnie około 100zł).

Wg mnie plusy modelu 1130 to:
1. Uniwersalność
2. Dobrze wykonana i spasowana konstrukcja z dobrych jakościowo elementów
3. Szpula alu
4. Równo układa żyłkę
5. Nie skręca żyłki
6. 5 lat gwarancji (sprawdzonej jakościowo co polecam)

natomiast minusy to:
1. Słaba powłoka lakiernicza obudowy - łatwo ją zarysować
2. Wysychająca rolka prowadząca żyłkę - trzeba skropić raz na sezon lub przesmarować

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Marshall 1130 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł