Mata karpiowa Traper Ultra

/ 6 zdjęć


Mata karpiowa Traper Ultra
Dobrym obyczajem na wszystkich łowiskach karpiowych, a coraz częściej
i innych szanujących się wodach, w których pływają okazy karpi i amurów i na których złowiona ryba wraca z powrotem do wody, stało się posiadanie mat karpiowych. Maty te służą bezpiecznemu odhaczaniu złowionej ryby, prezentacji do zdjęć i sprawnemu wypuszczaniu ryby.
W związku z tym, że chciałem odwiedzić takie łowiska, automatycznie musiałem zaopatrzyć się w stosowny sprzęt. Nie szukałem niczego wypasionego,
a jedynie sprzętu spełniającego podstawowe wymagania eksploatacyjne, łatwego w obsłudze, o niewielkich parametrach i jednocześnie w miarę uniwersalnego, gdyż oprócz typowego karpiowania lubię powędkować na spławik i innymi metodami. Nie ukrywam, że cena też wchodziła w grę.
Taki sposobem po poszukiwaniach w internecie wybrałem się do naszego Centrum Wędkarskiego w Swarzędzu i tam wybrałem, dzięki podpowiedzi niezawodnego właściciela, matę karpiową pływającą Traper Ultra. Mata wyposażona jest w praktyczne uchwyty i pasy umożliwiające transport i składanie oraz parawan. Parawan może być wykorzystywany do osłonięcia ryby przed światłem lub jako podkład pod kolana podczas wyhaczania ryby. Część główna wypełniona jest pianką, dzięki której zabezpiecza dobrze od twardego podłoże, a ponadto zapewnia dużą wyporność i tym samym możliwość transportu ryby po powierzchni przed wypuszczeniem..
Wymiary maty 80x45cm; cena około 69 PLN
Konstrukcja maty umożliwia jej złożenie do niewielkich rozmiarów 40x45cm

 


5
Oceń
(19 głosów)

 

Mata karpiowa Traper Ultra - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł