Zaloguj się do konta

Materiały PVA - szerokie zastosowanie

Materiały rozpuszczalne PVA wykorzystuję nie tylko do nęcenia karpi, ale również pozostałych ryb takich jak sumy, amury, leszcze, brzany.Metoda z wykorzystaniem materiałów rozpuszczalnych wydaje mi się najbardziej skuteczna, dlatego stosuję ją bardzo często, pozwala mi to na bardzo precyzyjne podanie zanęty wraz z przynętą i zapewnia najlepszą z możliwych prezentacji przynęty na tle zanęty.

Najbardziej ogólnie materiały rozpuszczalne możemy podzielić na nici, taśmy ,tunele i worki rozpuszczalne. Na czas rozpuszczania tych materiałów ma wpływ jakość surowca i temperatura wody w łowisku. Zwracam na to szczególną uwagę przy wyborze techniki nęcenia. Jeśli chcę położyć kilka kulek proteinowych czy peletu w bezpośredniej okolicy kulki zanętowej, to najprościej to uczynić za pomocą nawleczenia ich na nić rozpuszczalną i podwieszenia na łuku kolankowym haka. Jeśli odległość rzutu nie jest duża lub wywozimy zestaw to nić spokojnie wystarczy.

Przy rzutach na dalsze odległości stosuję taśme rozpuszczalną ma ona zdecydowanie większą wytrzymałość. Ciekawym rozwiązaniem są także rękawy z siatki rozpuszczalnej - stosuję je tylko wtedy kiedy zanęcam z łodzi. Napełniam kilka sztuk i wyrzucam w miejsce położenia zestawów. Przez zastosowanie tych materiałów w niektórych łowiskach znacznie się poprawiła moja skuteczność.

Opinie (3)

krzys

artykul na 3 pozdrawiam i wiekszych sztuk z polamaniem kija [2009-02-19 15:16]

czarek 58

Dobrze piszesz ale jak a raczej czym zanęcić suma żeby go złowić i co mu podać,w tym roku chcę złowić pierwszego w życiu suma już wiem gdzie są tylko nie wiem jak może coś podpowiesz,karpie tak łowię jak piszesz i to zdaje egzamin ale sum jest mięsożerny ja zresztą też.Masz u mnie 5 [2009-02-20 09:49]

spines21

ja robie koraliki z kulek i peletu.4-6 sztuk na przemian,więcej nie zakładam bo rzucam,nie wywoże.do zestawu helikopterowego używam woreczków podczepianychpod ciężarkiem.w karpiowanu pva jest b. przydatne. [2009-02-22 22:28]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej