Zawody "Dzień Dziecka " J. Niskie Brodno-30.05.15

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć


Już od wczesnych godzin rannych o godzinie 8.00 w sobotę dnia 30 maja 2015r na jeziorze Niskie Brodno rozgrywane były Otwarte Zawody Wędkarskie w dyscyplinie spławikowej dla dzieci i młodzieży do lat 16 z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Organizatorem tych zawodów był Zarząd Koła PZW nr 16, a głównym organizatorem Kapitan Sportowy Rejonu kol. Marek Rytka. Pogoda pomimo że wczesnym rankiem padał deszczyk się ustabilizowała dość ciepło, lekki wiaterek – typowo wędkarska! Udział w zawodach potwierdziło 40 dzieci w kategoriach dziewcząt i chłopców, którzy z powodu braku miejsc zostali rozstawieni obok siebie. Wiele dzieci było tak młodych, że bez opiekunów nie dałoby sobie rady żeby zarzucić wędkę a jeszcze należało na haczyk założyć przynętę, każdy miał coś innego od robali po ciasto. Punktualnie o godzinie 11.30 sygnałem z trąbki zawodnicy ukończyli połowy ryb, odbyło się oficjalne ich ważenie. Żaden z zawodników nie mógł pochwalić się większą dorodniejszą rybą, rybą dominującą była ukleja. Jedną z najmłodszych uczestników zawodów była kol. Julia Malinowska miała lat 8 i była bardzo zadowolona ze złowionych rybek,
a złowiła ich 955g. Po zakończeniu ważenia i szczegółowego podliczenia nastąpiło wręczanie pucharów, dyplomów oraz nagród rzeczowych, które wręczał osobiście organizator tych zawodów zapraszając wszystkich do udziału w kolejnych zawodach dla dzieci i młodzieży. Patrząc po minach dzieci po ich uśmiechach i szybkim zjadaniu smakołyków impreza należała do bardzo udanych.


 


5
Oceń
(6 głosów)

 

Zawody "Dzień Dziecka " J. Niskie Brodno-30.05.15 - opinie i komentarze

slawekkiel17slawekkiel17
0
Fajnie jak wedkarska brac pamieta o mlodych adeptach naszego hobby i poswieca im czas. Niech sie ucza od "starych wyjadaczy" Gratulacje i pozdrowienia. Slawek *****5-ka (2015-06-05 07:30)
halski021halski021
0
Uśmiech dziecka - bezcenny - dlatego warto poświęcić czas na organizację zawodów wędkarskich dla dzieci (2015-06-05 09:22)

skomentuj ten artykuł