Memoriał im. Henryka Kuzy - 8.10.2017 Radzanów

W dniu 8 października 2017 roku odbyły się pierwsza zawody wędkarskie metoda dowolną pn. „Memoriał im. Henryka Kuzy”.  Na starcie stanęło 24 zawodników z koła PZW Busko-Zdrój.  Zawodników przywitał kol. Jacek Kuza wraz ze  swoją siostrą Kingą Biskup (córka Henryka Kuzy) przedstawiając  krótki zarys działalności byłego Prezesa  Koła, jednocześnie dziękując za dużą frekwencją na zawodach. Po przywitaniu  Kapitan Sportowy omówił regulamin zawodów po czym zawodnicy udali się na  wcześniej wylosowane stanowiska. Zawody odbyły się w jednej 4-godzinnej turze. Po  zakończeniu zawodów i podliczeniu wyników zwycięzcą został Wacławik Piotr z  wynikiem 1745, drugie miejsce zajął Renda Miłosz z wynikiem 1390 a trzecie  Opozda Piotr z wynikiem 1270.

Podczas podliczania wyników wszyscy uczestnicy zostali  zaproszeni na grilla podczas którego można było zapoznać się z historią  działalności Henryka Kuzy napisaną przez kol. Jacka oraz powspominać tamte czasy.  Podczas rozdania nagród oraz pucharu swoją obecnością zaszczycili Renata Kuza  wielokrotna medalista Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw  Polski w castingu jak również Piotr Styczeń z żoną obecnie mieszkający w USA,  który również miał duże osiągnięcia na arenie międzynarodowej w dyscyplinie  rzutowej.