Memoriał im. Jana Tartanusa - 12.07.14

/ 5 komentarzy / 6 zdjęć


W dniu 12.07.2014 Koło nr 45 Kolejarz Stargard zorganizował towarzyskie otwarte zawody wędkarskie z okazji 65-tej rocznicy powstania koła wędkarskiego „Kolejarz” w Stargardzie jednocześnie przeprowadzając 1-szy Memoriał im. Jana Tartanusa, wieloletniego Prezesa Koła Kolejarz, za czasów którego koło święciło swoje największe osiągnięcia zarówno w zakresie ilości członków jak i osiągnięć sportowych i organizacyjnych.
Zawody odbyły się na jeziorze kiczarowskim zwanym Bliźniakami. I choć pogoda początkowo słoneczna i sympatyczna z każdą godziną coraz mniej była wyrozumiała dla wędkujących by w samym środku rywalizacji zmoczyć solidnie nie tylko sprzęt ale i samych zawodników. Na szczęście nie trwało to zbyt długo i końcówkę zawodów można było poświęcić na efektywne połowy i suszenie garderoby.
W zawodach uczestniczyło 37 seniorów, oraz 8 juniorów. Zarówno w jednej jak i drugiej grupie uczestniczyły panie, które dzielnie stanęły do walki o najwyższe laury i nagrody. Walka była zacięta zarówno z pogodą jak i rybami a także między zawodnikami. Niestety nie każdy może wygrać w takiej rywalizacji choć wszyscy jak mniemam byli wygrani spędzając poza domem czas w tak miłym i zgranym towarzystwie mogąc poświęcić się swojej pasji jaką jest wędkarstwo.
Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:
Zwycięzcy w kategorii Juniorów:
1. Adam Belka – 1550 pkt.
2. Agnieszka Wierzbicka – 1530 pkt.
3. Karolina Skalska – 1340 pkt.

Zwycięzcy w kategorii Seniorów:
1. Grzegorz Terlecki – 3040 pkt.
2. Paweł Kiełbowicz – 2430 pkt.
3. Matyjaszczyk Ryszard – 2110 pkt.
4. Grzegorz Michalski
5. Krzysztof Marcinowski
6. Zdzisław Piotrowski
7. Krystian Misztal
8. Aleksander Bagiński
9. Zbigniew Terlecki i Bogusław Jabłoński
Zawody upłynęły w iście sielankowej atmosferze (nie licząc pogody), o co zadbali organizatorzy, zapewniając muzykę, poczęstunek, zarówno przed zawodami w postaci słodkości jak również po zawodach, gdzie przy grochówce i kiełbaskach z grilla można było powspominać dawne czasy oraz omówić techniki i taktyki współczesnego łowienia, ponarzekać na brak ryb w polskich wodach (temat od lat 50-tych na czasie) oraz pośpiewać swojskie przyśpiewki przy akompaniamencie „człowieka orkiestry” pana Włodka.
Gościem z ramienia Zarządu Okręgu PZW Szczecin był zaproszony przedstawiciel pan Grzegorz Edelwajn, który przekazał Prezesowi Koła pamiątkowy emblemat ufundowany przez Okręg PZW w Szczecinie dla Koła nr 45 Kolejarz Stargard. Na ręce Prezesa Koła powędrował również Medal Za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa przyznany przez Zarząd Główny PZW dla naszego koła.
Gościem honorowym zawodów był syn Jana Tartanusa - Janusz, który ufundował okazały puchar Memoriału dla zwycięzcy oraz przekazał kilka gorących słów wspominając czasy, gdy właśnie ojciec zaszczepił w nim, wówczas małym chłopcu, bakcyl wędkarstwa, którym cieszy się każdego dnia nad wodą. Z uwagi na to, że zawody odbywały się w ramach obchodzenia 65-tej rocznicy powstania koła, zasłużonym członkom koła wręczono odznaczenia, którymi zostali wyróżnieni przez Zarząd Główny PZW. Wręczono m.in. trzem członkom koła Srebrne oznaki PZW oraz pięciu członkom Medale za Zasługi dla Rozwoju Wędkarstwa. Prezes Zarządu Koła z okazji przeprowadzenia pierwszego memoriału na ręce syna Janusza wręczył pamiątkowy puchar ufundowany dla rodziny ś.p. Jana Tartanusa.
Do obejrzenia zdjęć zawodów zapraszam do galerii zdjęć na naszej stronie: www.kolejarz-stargard.wedkuje.pl oraz bezpośrednio pod linkiem: http://1drv.ms/1m3IbYw

 


5
Oceń
(5 głosów)

 

Memoriał im. Jana Tartanusa - 12.07.14 - opinie i komentarze

Starfish StargardStarfish Stargard
0
Zapraszam na https://wedkuje.pl/wedkarstwo,memorial-jana-tartanusa-kiczarowo-12072014,77211 Kilka fotek z zawodów, jak łowił zwycięzca? (2014-07-13 08:11)
użytkownik142033użytkownik142033
0
Imprezka była super :) miałem przyjemność łowić obok Człowieka Orkiestry :) "zanęcał" mi ;P . Więcej takich otwartych imprez :) chociażby dlatego żeby uświadamiać wędkarzom że to Kolejarz zarybia nasze wody a płacąc za składki w sklepach wędkarskich czy innych klubach nie mamy pewności co sie z kasą dzieje :/ Ze składek kilkuset członków ledwo starcza na cokolwiek. (2014-07-13 13:34)
HalnyHalny
0
Teraz będziemy walczyć o gruntowe. Jak myślicie otwarte czy dla członków koła? (2014-07-13 13:50)
użytkownik142033użytkownik142033
0
Pewnie że otwarte :) niech wedkarze zrzeszeni w klubach krzakach też się zabawią ;P 16 sierpień na łysym byłoby pięknie tylko trzeba trąbić (2014-07-13 14:01)
dendrobenadendrobena
0
Piękny jubileusz. Gratulacje dla zwycięzców,słowa uznania dla organizatorów. Pozdrawiam koleżanki po kiju. ***** (2014-07-16 22:39)

skomentuj ten artykuł