Memoriał im Jana Tartanusa 2015 Rozegrany

/ 5 komentarzy / 4 zdjęć


Tegoroczny Memoriał im. Jana Tartanusa  rozegrany został w iście leniwej wakacyjnej atmosferze nie tylko pośród ryb ale również  samych wędkarzy – cóż taka pogoda;)

W dniu 30 sierpnia 2015r. zaprosiliśmy wszystkich chętnych zapaleńców nad wodę by w ramach Memoriału troszkę porywalizowali w spławiku. Stawili się zarówno amatorzy, zawodowcy jak i profesjonaliści ale również sympatycy i ci, którzy chcieli się wyrwać z domu by na łonie natury spotkać się w gronie sympatyków wędkarstwa. Koło Nr 45 Kolejarz Stargard wspólnie ze Stargardzkim Towarzystwem Wędkarskim zorganizowało towarzyskie otwarte zawody wędkarskie na jeziorze Białym. W zawodach uczestniczyło 41 seniorów, oraz 6 juniorów. Zarówno w jednej jak i drugiej grupie rywalizacja była zacięta i naprawdę tajemnicza ponieważ każdy z wędkujących zapytanych w czasie łowienia o efekty odpowiadał „nie ma ryb” ale jak to mówią „po wynikach Ich poznacie”:) A wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

Zwycięzcy w kategorii Juniorów:

1. Adam Belka – 960 pkt.

2. Eryk Marciniak – 530 pkt.

3. Kuba Kaczmarkiewicz – 480 pkt.

Zwycięzcy w kategorii Seniorów:

1. Marcin Wąchalski – 5720 pkt.

2. Emil Hołubowski – 4120 pkt.

3. Ryszard Matyjaszczyk – 3430 pkt.

4. Zdzisław Piotrowski

5. Zbigniew Terlecki

6. Paweł Kiełbowicz

7. Marcin Szyłobryt

8. Grzegorz Michalski

9. Krzysztof Marcinowski

10. Wojciech Lewandowski

Zawody upłynęły w niezwykle sympatycznej atmosferze, o co zadbali organizatorzy, zapewniając muzykę, poczęstunek, zarówno przed zawodami w postaci słodkości jak również po zawodach, gdzie przy grochówce i kiełbaskach z grilla można było wspominać dawne czasy oraz omówić nowoczesne techniki i rozwój sprzętu wędkarskiego jak również  ponarzekać na brak ryb w polskich wodach (temat zawsze aktualny- bez względu na wzgląd).

Gościem specjalnym zawodów była V-ice Starosta Pani Iwona Wiśniewska, która to reprezentowała Patrona Honorowego zawodów Starostę Stargardzkiego i wręczając puchary zwycięzcom nie szczędziła pochwał i uśmiechu. Gościem honorowym zawodów był syn Jana Tartanusa - Janusz, który ufundował nagrody specjalne dla zwycięzców w postaci wysokiej jakości wędzisk oraz przekazał kilka gorących słów wspominając czasy, gdy właśnie ojciec zabierał „młodego” na ryby.

Z uwagi na to, że zawody zgromadziły wielu zasłużonych dla koła jego członów, Prezes Koła Kolejarz wręczył pamiątkowe odznaczenia z okazji 65 Rocznicy Powstania Polskiego Związku Wędkarskiego przypadającej w tym roku.

Podziękowania składamy naszym sponsorom, którzy nie zawodzą we wspieraniu naszej lokalnej społeczności czynnie udzielając się w promocji regionu i wędkarstwa: Prezydent Miasta Stargard Szczeciński pan Sławomir Pajor, Starosta Stargardzki pan Ireneusz Rogowski, Pan Janusz Tartanus, Stargardzkie Towarzystwo Wędkarskie, Koło PZW Nr 45 Kolejarz Stargard.

Do obejrzenia zdjęć zawodów zapraszam do galerii zdjęć na naszej stronie: www.kolejarz-stargard.wedkuje.pl oraz bezpośrednio pod linkiem: http://1drv.ms/1LDCLD1

 


5
Oceń
(7 głosów)

 

Memoriał im Jana Tartanusa 2015 Rozegrany - opinie i komentarze

rysiek38rysiek38
0
Piękne i szlachetne predsięwzięcie ale dziwi mnie tak duża różnica w wynikach juniorskich i seniorów - u nas nie raz młodzi pokonują starszych z tym że mają szkółkę która nieżle działa - może tego tam brak :-) ***** (2015-08-31 17:54)
HalnyHalny
0
Jak to mówią nie co dzień jest niedziela-młodzież łowiła na nowych stanowiskach i podeszli do tego tym razem na leniwca:) wiedząc że i tak każdy otrzyma upominek:) (2015-09-01 10:09)
skalpelskalpel
0
Gratuluję wyników. Wszystkim życzę połamania kija i dorodnych sztuk w wędkarskich siatkach. Udanej pogody wędkarskiej i cierpliwości w oczekiwaniu na branie życia. Pozdrawiam z Nowego Sącza. (2015-09-03 08:55)
Starfish StargardStarfish Stargard
0
Kolego rysiek38. Kilka spraw: brak joka, brak haka. Nie potrzebna glina/ziemia bo woda stojąca. Gruba żyłka, ciężkie spławiki to podstawowe błędy. Tak apropo żeby czasu było więcej na przygotowanie wyniki czołówki seniorów byłyby troszkę jeszcze wyższe. (2015-09-10 18:15)
Starfish StargardStarfish Stargard
0
Dla porównania wyniki z jez. Białego (stodoły) koła Ina z dnia 12.09.2015. Zawody tego koła trwały 4h czyli 0,5h dłużej. Zapraszam na www.starfish.wedkuje.pl (2015-09-12 19:09)

skomentuj ten artykuł