METALURG Kutno podzielił się opłatkiem

/ 2 komentarzy / 20 zdjęć


Tradycyjnie na koniec roku spotkał się Zarząd Koła, Komisja Rewizyjna, Sąd Organizacyjny i Kapitan Sportowy. Rzecznik Koła był niestety w szpitalu, ale połączyliśmy się z nim telefonicznie dzieląc się radością dzisiejszego spotkania..
Dzięki gościnności kol. Andrzeja Cichowskiego spotykamy się w pięknej sali konferencyjnej jego firmy – „TRANSMICHOR” Kutno. Spotkanie rozpoczynamy wspólną modlitwą prowadzoną przez naszego Kapelana Księdza Prałata Jana Dobrodzieja. Prezes Koła składa świąteczne życzenia obecnym i prosi o przekazanie życzeń dla ich najbliższych, gospodarz obiektu obdarza wszystkich opłatkami. Życzenia składa Prezydent Miasta. Zgromadzeni składają sobie bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia dzieląc się jak każe polska tradycja opłatkiem.
Dzień naszej wigilii to również dzień urodzin naszego Kapelana. Złożyliśmy Mu życzenia oraz odśpiewaliśmy gromkie „100 lat”.
Zasiadamy do pięknie zastawionego wigilijnego stołu. Na stole tradycyjne wigilijne jadło : ryby smażone i w galarecie, śledzie na kilka sposobów, kapusta z grochem, fasola, zupa grzybowa i czerwony barszczyk, pierogi, kluski z makiem, kompot z suszonych owoców, sałatki, owoce. Wszystko przygotowali uczestnicy spotkania. Dzięki hojności sponsorów pod choinką znajdują się dla wszystkich okolicznościowe podarki, w tym terminarz wędkarski.
Zarząd przygotował jak co roku „kolędniki” więc co chwila śpiewamy piękne polskie kolędy.
Pamiętając o potrzebujących przeprowadziliśmy zbiórkę darów dla dwóch rodzi. W tym roku zostaną obdarzone rodziny z terenu gminy Nowe Ostrowy m.in. artykułami pierwszej potrzeby, odzieżą oraz słodyczami i zabawkami z myślą o najmłodszych. Przekazanie zebranych darów zakończy jakże bogaty w wydarzenia rok w życiu Koła.
Już za kilkanaście dni zaczynamy kolejny rak naszej działalności w nowych strukturach organizacyjnych.

 


5
Oceń
(7 głosów)

 

METALURG Kutno podzielił się opłatkiem - opinie i komentarze

Zibi60Zibi60
0
Tylko przyklasnąć kultywowaniu polskich tradycji w wędkarskim gronie. Wszystkiego Najlepszego Zbigniewie. 5* (2013-12-15 07:46)
graigograigo
0
Ja też dołączam się do życzeń dla członków Koła. Święta spędzę u Dziadków nad jeziorem mazurskim. Mają fajną górkę do zjeżdżania na sankach. (2013-12-15 20:28)

skomentuj ten artykuł