Metalurg na zawodach gruntowych OM PZW

/ 5 zdjęć


W sobotę OM PZW zorganizował eliminacyjne zawody gruntowe na kanałe Żerańskim w okolicach Kobiałki. Wystartowało 16 drużyn (z 12 Kół). W klasyfikacji indywidualnej zarejestrowano 37 startujących. Po odwołaniu tych zawodów na rzece Wiśle (wysoki poziom wody) przeniesiono je na wody kanału żerańskiego. MImo dobrych warunków atmosferycznych Koła i zawodnicy nie dopisali. Były to głównie Koła z Warszawy (też niski udział) i najbliższej okolicy. Jedynie Koło "Mazowsze" z Płocka i my zgłosiliśmy drużyny niejako z dalszego terenu. Szkoda, że w sumie tak prestiżowe zawody cieszyły się niskim zainteresowaniem. Na około 70.000 członków PZW w okręgu mazowieckim startuje 37 zawodników tj. 0,053 %. Nasze Koło reprezentowali :
1. Rafał Chmiel - 860 pkt. - 25 miejsce
2. Tomasz Sójecki - 510 pkt. - 34 miejsce
Drużynowo 15 miejsce.
Był to debiut ww.na tej rangi zawodach. Pojechali po naukę i zdobycie doświadczenia. Przygotowali się dobrze, byli m.in.na treningu kilka dni przed zawodami. Widać, że chcą podnosić swoje umiejętności w rywalizacji z najlepszymi.
Członek Kapitanatu Sportowego Łukasz Książek wraz z czlowymi wędkarzami Koła w dyscyplinie gruntowej (Bogdan Abramowicz - mistrz Koła 2021) i Maciej Włodarski zorganizowali wyjazd do Kobiałki aby wspomagać naszych reprezentantów i podpatrzyć organizację zawodów tej rangi. Wysoko ocenili organizację rywalizacji i poziom sędziowania.
Najbliższe wydarzenia sportowe w Kole:
1. 20.10. - zawody seniorów +60 w Kromszewicach (spławik lub grunt)
2. 7.11. - spinningowe mistrzostwa Koła z łodzi w Kromszewicach
3. 11.11 - zawody zakończenia sezonu - Święto Niepodległości - spławik lub grunt rzeka Skrwa prawa.

 


4.2
Oceń
(5 głosów)

 

Metalurg na zawodach gruntowych OM PZW - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł