Metoda na wzdręgi

/ 6 komentarzy / 4 zdjęć


Pewnego pracowitego dnia dostałem informację iż na zapomnianym zbiorniku z dna idzie piana. Dla mnie to oznaczało tylko jedno, żerujący lin. Nie mogłem się doczekać chwili wolnego aby w końcu nad tym zbiornikiem się pojawić. W międzyczasie snułem plany na co i jak będę te liny łowił. Plany dopracowane i wreszcie nadszedł ten dzień kiedy mogłem wyrwać się nad wodę.

Nad zbiornikiem pojawiłem się wraz ze słońcem. Zrobiłem zwiad zbiornika, znalazłem potencjalne miejscówki i nad jedną z nich przyniosłem cały sprzęt.
Już wcześniej postanowiłem, że będę łowił na method feeder. Latem zazwyczaj stosuję zanęty i przynęty roślinne. Tym razem wybór padł na zanętę Robinson Super Charge Method Feeder Truskawka z dodatkiem atraktora Robinson Corn. Na haku a właściwie na włosie miała zawisnąć kukurydza ewentualnie pellet 5-7mm również o smaku truskawki, w zapasie był jeszcze pellet o smaku ochotki.

Uzbroiłem dwa feedery i zestawy posłałem do wody w upatrzone miejsca. Kilka minut po tym jak wylądowały w wodzie w ich okolicy pojawiły się pierwsze oznaki żerowania ryb, drobne bąbelki w niewielkich skupiskach. Dało to nadzieję na udany połów i znacznie podniosło ciśnienie. Chwilę później pierwsza szczytówka zadrgała, branie delikatne ale ciągłe. W myślach już holowałem lina, po zacięciu szybko zorientowałem się, że na drugim końcu jest coś innego. Po chwili na powierzchni pojawiła się wzdręga. Ledwo ją wypiąłem a drugi feeder dał oznaki brania. Szybkie zacięcie i znów mam wrażenie, że to nie jest lin a kolejna wzdręga. Po kilkunastu minutach na koncie miałem kilka krasnopiórek. Przyjechałem na lina a te wścibskie rybki utrudniały mi zadanie.

Postanowiłem, że koniec z kukurydzą a na hakach powieszę największe kawałki pelletu a nawet po dwa trzy mniejsze kawałki. Wszystko po to aby przynęta działała selektywnie i odseparowała drobne wzdręgi. Zestawy do wody a ja czekam na pana profesora. Po kilku minutach szczytówka wyraźnie dała znak do zacięcia. Krótki hol i w moich rękach ląduje kolejna wzdręga ale tym razem nieco większa. Po około godzinie do siatki trafiło więcej tych ryb a koło mnie pojawił się wędkarz ze spławikówką. Sypnął dwie garście kukurydzy do wody i rozpoczął łowienie na spławik. Mijał czas ja miałem coraz więcej wzdręg na koncie a sąsiad częściej zerkał na moje zestawy niż na swoje spławiki. Sporadycznie trafiał drobną wzdręgę a ja nie miałem czasu na zastawianie dwóch wędek.
Przyjechałem na lina a obłowiłem sie wzdręgami i mimo iż na początku byłem zawiedziony, że nie mogę złowić ryby, po którą przyjechałem to koniec końców byłem zadowolony z nowego doświadczenia w połowie na methodę i kilkudziesięciu pięknych krasnopiórek, z których tylko nieliczne miały mniej niż 20cm.

Następnym razem spróbuje z jeszcze większym pelletem, a jakie Wy macie pomysły na odseparowanie wzdręg?

Zestaw 1
Robinson Tritium Feeder 390cm c/w 40-120
Kołowrotek FD Acustik Feeder
Żyłka VDE- Robinson Team Pro Feeder  0,245
Ciężarek Robinson Method Feeder
Haczyk Robinson Titanium Umi Tango 230N rozmiar 6
Zestaw 2
Robinson DynaCore Feeder 390cm c/w 60-180g
Kołowrotek Robinson Feeder II FD 504
Żyłka VDE- Robinson Team Pro Feeder  0,2
Ciężarek Robinson Method Feeder
Haczyk Robinson Titanium Umi Tango 230N rozmiar 6

 

 


3.6
Oceń
(20 głosów)

 

Metoda na wzdręgi - opinie i komentarze

erykomerykom
+1
Też często mam problem ze wzdręgami ale lepiej połowić +25 cm wzdręgi niż nic.Kiedyś dawałem 3 ziarna kukurydzy+robak na haczyk i nadal wzdręgi się czepiały...Jak już się pojawią w polu nęcenia to masakra (2017-08-01 18:57)
patryk1113mwpatryk1113mw
+1
Wzdręga piękna rybka. Gratulacje. (2017-08-01 19:12)
damiangrzeskowiakdamiangrzeskowiak
+1
Wstęga niepotrzebuje zadanej metody bierze na wszystko co sie jej pod pysk podłoży. (2017-08-04 07:00)
pstrag222pstrag222
0
A co to znaczy kawałki pelletu :) ? (2017-08-04 07:36)
Jakub WośJakub Woś
0
Juz spieszę z wyjaśnieniem mniej doświadczonym wędkarzom. Zazwyczaj stosuje pellet robiony w tzw pelleciarkach. Wychodzi z nich pellet w postaci "pałeczek" czy "paluszków" potem dzielony jest na mniejsze części. Cześć czegoś - kawałek. (2017-08-04 08:11)
prezid22prezid22
0
Witam z doswiadczenia wiem ,ze miales poprotu troche pecha ,z tymi krasnopiorami to przez necenie lawica zje i odplywa,nie powinno sie potem necic,albo jedna kulke w bok i po problemie,wzdreki potrafia byc dokuczliwe ,chociaz duza na kiju to dla mnie radosc ze hej walcza jak lwy (2017-08-12 09:47)

skomentuj ten artykuł