Zaloguj się do konta

Metody uatrakcyjniania przynęt

Wpis ten będzie poświęcony innym metodom uatrakcyjnienia/wzbogacenia przynęt (dla przypomnienia w moim poprzednim wpisie opisałem metodę na tandemik).

Pierwszym pomysłem na wzbogacenie przynęty może być przyklejenie niewielkich pasków aluminiowych do blaszki. Po sprawdzeniu tego sposobu stwierdzam, iż jest bardzo fajny i skuteczny.

Druga propozycja to nałożenie na blaszkę oka ryby. Niestety sam jeszcze nie przetestowałem tej metody. Tu pada pytanie: może ktoś z Was już to testował? Ja czekam na sezon wiosenny, jednak z dostępnej mi literatury dowiedziałem się, iż jest to skuteczna metoda.

Trzecia metoda (jedna z najtańszych, lecz przynajmniej dla mnie nieskuteczna) to użycie zwykłego brokatu (posiadacze młodszego rodzeństwa i sióstr zapewne mają go w standardowym wyposażeniu domu). Brokat przyklejamy do naszych przynęt na mocny klej typu kropelka i innych podobnych (uwaga na palce – klej oprócz brokatu lubi również skutecznie nas przykleić do przynęty).

Kolejna metoda (zapożyczona z filmu na youtube) to tak zwane kopyto. Przecinamy jego brzuch igłą oraz dodajemy do środka włóczkę. Ma to imitować gubienie wnętrzności przez rybę. Metoda dla mnie okazała się skuteczna.

Mam nadzieje, że coś nowego wniosłem tym wpisem. Jeśli macie jakieś inne swoje sposoby na urozmaicenie przynęt spinningowych liczę, że podzielicie się nimi w komentarzach.

Pozdrawiam,
Andrzej.


przeróbki przynęt

Opinie (3)

addish

***** :) [2012-12-26 08:25]

pstrag222

Pozostaje tylko pozazdrościć udanego doświadczenia jednak radziłbym samemu testować swoje pomysły zostawiam ***** pzdr.pstrag222 [2012-12-27 17:20]

blocke21

n m,bnmmmmmmmmmmmmmmm [2015-02-03 21:28]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej

Boleniówka Bonito

Dawno nic nie pisałem, ale jak to bywa po sezonie w przeziębieniu nadc…