Mieszanka zanętowa na zawody feederowe

/ 1 komentarzy

MIESZANKA ZANĘTOWA NA ZAWODY FEEDEROWECzęsto wędkarze na forach internetowych pytają o zanętę na zawody gruntowe/feederowe. Zawody na których łowi się feederem są jeszcze Polsce stosunkowo mało popularne, stąd też niewiele satysfakcjonujących informacji można znaleźć w internecie na ten temat. Poniżej opiszę moją zwycięską recepturę z ostatnich zawodów gruntowych na rzece Odrze.Uciąg tego dnia był niewielki, ryby żerowały słabo co potem potwierdziły wyniki zawodów. Zawody udało się wygrać mimo dokładnie środkowego stanowiska. Nie jest to cudowna mieszanka, która sprawdzi się zawsze, ale dobra zanęta, którą polecam wypróbować na waszych łowiskach, na pewno nie raz was zaskoczy. Będzie odpowiednia zarówno na wodę stojącą jak i lekko płynącą. Zanęta zwabiła w łowisko głównie średnie leszcze od 0,7 do 1,5 kg.SENSAS 3000 BREMES – 0,5 kg

SENSAS 3000 FEEDER – 0,5 kg

SENSAS 3000 GROSS GARDONS – 0,3 kg

MĄCZKA PIERNIKOWA MONDIAL – 0,2 kg

ATRAKTOR SENSAS SUPER BREMIX – 0,1 kgBREMES miał za zadanie ukierunkować mieszankę na leszcze, FEEDER zapewnić odpowiednią pracę w koszyczku zanętowym, GROSS GARDONS pogrubić ryby, MĄCZKA PIERNIKOWA wzbogacić mieszankę w dodatek lubiany przez leszcze, SUPER BREMIX dobrze skomponował się zanętami wzbogacając zapach mieszanki. Zapach SUPER BREMIXU jest bardzo podobny do zapachu zanęty BREMES.

Zanęta podawana byłą tylko za pomocą koszyczka zanętowego. Stosowałem w koszyku również dżokersa w glinie, ale to się nie sprawdzało. Do koszyczka oprócz zanęty dodawałem pinki lub niewielkie ilości kukurydzy miodowej Mondial.

 


4
Oceń
(4 głosów)

 

Mieszanka zanętowa na zawody feederowe - opinie i komentarze

operatywnyoperatywny
0
Myślę że każdy wędkarz ma swoje mieszanki które robi z firmowych zanęt+ coś od siebie , jeżeli się sprawdza uważa iż jest zanętą optymalną na pewno jest trochę racji. (2015-08-16 15:51)

skomentuj ten artykuł