Mikado Shinju .

/ 3 komentarzy / 7 zdjęć


Kołowrotek mikado Shinju. Kołowrotek ma wiele zastosowań, może być używany do spinningu, lekkiego gruntu czy też do metody odległościowej. Używam kołowrotka do pickera z żyłką 0.18.Podsumowywując wszystkie wyprawy na których był to będzie jakieś 10 wypraw. Ani razu mnie nie zawiódł. Ma bardzo precyzyjny hamulec . Największa ryba jaką holował to leszcz 41cm. W zestawie znajdziemy zapasową szpulę wykonaną z grafitu.Rozmiar 3008 posiada 3+1 łożyska i przełozenie 5,5:1. Bardzo ciekawy sposób składania korbki nie trzeba odkręcac zakręcac wystarczy nacisnąć guzik który jest umieszczony na korbce (zdjęcie 2) kołowrotek jest dość ciężki ponieważ jest wykonany z metalu. koszt to ok.65zł w opisie jest napisane że nadaję sie do spinningu lecz ja nie polecam. Jest ciężki co momentalnie nam zmęczy nadgarstek. Polecam użytkownikom pickera , feedera (większy rozmiar).

opis producenta :

Rodzina nowoczesnych, uniwersalnych kołowrotków polecanych zarówno
do spinningu jak spławika czy połowów gruntowych. Wyposażone w łożysko
oporowe, precyzyjny system przedniego hamulca, aluminiową szpulę oraz
rączkę typu „one touch handle”. Dokładnie spasowane elementy przekazania
napędu wraz z perfekcyjnym wyważeniem rotora gwarantują cichą, płynną pracę
kołowrotka na łowisku. Wzmocniony system zbijania kabłąka zabezpiecza przed
samoczynnym powrotem otwartego kabłąka w czasie silnego wyrzutu przynęty.

Dane techniczne:
przełożenie: 5,5:1
liczba łożysk: 3+1 oporowe
pojemność szpuli: 0,20 / 200m; 0,25 / 180m; 0,30 / 135m
super precyzyjny hamulec
pogrubiony kabłąk
perfekcyjnie wyważony rotor
perfekcyjne nawijanie żyłki
aluminiowa szpula typu "long cast"
wzmocniona oś główna
zapasowa szpula
powiększona rolka

 


4.5
Oceń
(17 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 2)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(4)
Cena:
(5)
Użytkowanie:
(4.5)

Średnia ocena:

4.5Mikado Shinju . - opinie i komentarze

u?ytkownik32263u?ytkownik32263
-1
Doprawdy nie rozumiem co tu oceniać i opisywać. Piszesz że młynek niby ma precyzyjny hamulec, tylko na jakiej podstawie Kolego tak twierdzisz? Bo trochę nim pokręciłeć... W moc żyletki 41cm nie wierzę. Poza tym 10 wypadów o niczym nie świadczy. No chyba że młynek by przeżył hol naprawdę potężnej ryby a leszcz kilowy nią nie jest. Poza tym piszesz o składanej rączce, a właśnie takowy mechanizm jest najbardziej zawodny. Zawsze pojawiają się luzy. Jednak samego kołowrotka deprecjonować nie będę bo może być to produkt wart uwagi w segmencie bardzo ekonomicznym. Natomiast artykuł już tak bo za mało nim połowiłeś aby cokolwiek sensownego opisać. Czyżby chęć nabijania punktów? Ja w każdym razie tak to odbieram. (2014-01-03 21:24)
lin3lin3
0
KUPILEM JESZCZE NIE ŁOWIŁEM .MYŚLE ŻE NA SPLAWIK BĘDZIE OK. (2014-01-15 20:31)
wuufwuuf
0
Ocena sprzętu:
Jakość:Cena:Użytkowanie:
Bardzo dobry młynek, do spinningu trochę za ciężki ale przy pickerze sprawdza się idealnie, zwija żyłkę (0.20) idealnie, nie tworzą się brody... w stosunku cena/jakość jeden z lepszych zakupów niskobudżetowych, co do wykonania boję się tylko o mechanizm składania rączki, że się wyrobi.... (2014-10-01 23:28)

skomentuj ten artykuł