Mirek Piątek Spinningowym Mistrzem Koła PZW

/ 1 komentarzy / 8 zdjęć

Sezon 2012 w kategorii mistrzostw Koła PZW „ METALURG” Kutno został zamknięty Mistrzostwami Spinnigowymi o puchar firmy „BIEG” Kutno Janka Błaszczyka. Dzięki przychylności Gospodarstwa Rybackiemu we Włocławku zawody odbyły się na jeziorze Kromszewickim, nad którym mamy zlokalizowane stanice. Punktualnie o godz. 7.00 Prezes Koła przywitał uczestników, a sędzia główny Marek Grzybowski przedstawił regulamin zawodów. Zwrócono szczególną uwagę na bezpieczeństwo, używania wypychaczy oraz odpowiednie przechowanie żywych i w dobrej kondycji ryb do czasu ich pomiaru. O godz. 8.00 pada sygnał do rozpoczęcia pięciogodzinnej batalii w połowie tutejszych drapieżników. Łodzie jak kozackie czajki pomknęły na z góry upatrzone łowiska. Po ok. pół godzinie wędkowania zaczęło się poszukiwania nowych łowisk. Do chwili zakończenia zawodów każdy czuł się mistrzem. Jednak praca komisji sędziowskiej te nadzieja w sposób „brutalny” zweryfikowała. Mistrzem Koła z wynikiem 1.000 pkt. został Mirosław Piątek, na co dzień Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, jeden z dobroczyńców Koła. Dalsze miejsca zajęli :
2. Zbigniew Gralewski – 860 pkt.
3. Przemysław Saczuk – 810 pkt.
4. Elżbieta Grzybowska – 630 pkt.
5. Szymon Błaszczyk – 600 pkt.
6. Jan Błaszczyk – 510 pkt.
Ogółem zdobyto 5.950 pkt.
Puchar Prezesa Koła za największą rybę zdobył Przemek Saczuk okoniem o długości 28 cm .
Po zakończeniu rywalizacji sponsor zawodów zaprosił zawodników za flaki i golonkę. Niestety piwa do tych pysznych potraw nie było – to są wymogi PZW.
Były to kolejne zawody w ramach Gran Prix Koła"2012 a kolejność po nich przedstawia się następująco :
1. Szymon Błaszczyk – 141 pkt.
2. Przemysław Saczuk 131 pkt.
3. Mikołaj Derej – 109 pkt.
4. Zbigniew Gralewski – 107 pkt.
5. Jan Błaszczyk – 104 pkt.
6. Marek Gralewski – 89 pkt.
Zostały jeszcze jedne zawody Grand Prix Koła"2012 tj. zawody wigilijne i na nich rozstrzygnie się sprawa pierwszego i drugiego miejsca oraz oddzielnie trzeciego miejsca.
Najbliższe zawody w dniu 29 września w ramach obchodów 35 – lecia istnienia Koła.