Mistrz Koła w sezonie 2016 wyłoniony

/ 11 zdjęć


               Drugimi zawodami w Kole Wydra w roku 2016 były zawody o tytuł Mistrza Koła. Swą obecność na nich  potwierdziło 12 zawodników. Rozegrały się one w minioną niedzielę na jeziorze Linie III k/Lwówka. Stanowiska zostały  przygotowane i oznaczone przez komisję  wczesnym rankiem jeszcze przed przybyciem zawodników nad jezioro. Zbiórka zaplanowana została przy wiacie nad jeziorem o 06.00 rano. Z przyczyn technicznych same zawody rozegrały się jednak w godzinach 07.30 do 12.30. Zawodnicy zostali poinformowani wcześniej o zasadach wędkowania i poproszeni o respektowanie Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb.
             Ryby tego dnia były dość kapryśne, najlepiej brały tuż po rozpoczęciu zawodów i tuż przed ich zakończeniem. Każdy zawodnik mógł się pochwalić jakimiś rybami w siatce chociaż jedni mieli ich więcej inni mniej. Dominowały płocie, krąpie i leszcze i to te ostatnie przyczyniły się do tego że tegorocznym Mistrzem Koła został kol. Zygmunt Smolak, który złowił tym razem 4,23 kg ryb. Na kolejnych miejscach uplasowali się:

II miejsce- Adam Łodyga ( 3,04 kg)
III miejsce – Damian Osses ( 2,69 kg)
IV miejsce – Wojciech Osses ( 2,50)
V miejsce – Tomasz Witucki (2,26 kg)
VI miejsce – Kacper Sałata (1,70 kg)
VII miejsce – Piotr Rutkiewicz ( 1,49 kg)
VIII miejsce – Włodziemierz Włodarczak ( 1,32 kg)
IX miejsce – Tobiasz Rutkiewicz ( 0,96 kg)
X miejsce – Bernard Osses ( 0,50 kg)
XI miejsce – Józef Szukała ( 0,42 kg)
XII miejsce – Stanisław Ławniczak ( 0,27 kg)
             Zwycięzca został uhonorowany pucharem i nagrodą rzeczową a pozostali uczestnicy otrzymali nagrody.
             Kolejne zawody odbędą się 3 lipca 2016r. na jeziorze Konin z okazji Dni Bolewic. Są to otwarte zawody spławikowe, dlatego też serdecznie zapraszamy na nie wędkarzy z sąsiednich kół.
 
 
 

 


5
Oceń
(3 głosów)

 

Mistrz Koła w sezonie 2016 wyłoniony - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł