Zaloguj się do konta

Mistrz Koła 'Wydra' z Bolewic w sezonie 2015.

Drugimi zawodami organizowanymi w Kole Wydra i liczącymi się do Grand Prix sezonu 2015 są zawody o tytuł Mistrza Koła. W tym roku zorganizowano je nad jeziorem Konin koło Lwówka Wlkp. Na zawody zapisało się aż 15 członków naszego koła. Wszyscy już dzień wcześniej przygotowywali się do wyścigu o prestiżowy tytuł Mistrza Koła. Pogoda tym razem dopisywała, chociaż wiał silny wiatr który utrudniał niektórym zawodnikom zarzucanie zestawów.

Po przygotowaniu stanowisk i losowaniu numerów startowych wędkarze rozeszli się na przypisane im miejsca i oczekiwali na sygnał rozpoczęcia rywalizacji. Zawody rozpoczęły się punktualnie o 07.15 i trwały do 12.00, gdy to ponownie usłyszeć można było strzał informujący o końcu zawodów.
Sędziowie po kolei odwiedzili poszczególne stanowiska ważąc okazy okazane im przez wędkarzy. Złowiono w sumie prawie 42 kg ryb. Największą rybę – karasia o wadze 0,8 kg złowił nasz najmłodszy zawodnik – junior Kacper Sałata. Widać, że rośnie wędkarzom godny następca, który już niedługo będzie w stanie konkurować z najlepszymi.

Po spożyciu ciepłego posiłku i podliczeniu wyników Vice Prezes Piotr Rutkiewicz ogłosił oficjalne wyniki oraz wręczył puchar nowemu Mistrzowi Koła.
W tym roku został nim Tomasz Witucki który złowił 7,01 kg ryb. II miejsce przypadło Adamowi Łodydze, który złowił 5,44 kg ryb, III miejsce zajął zaś Piotr Rutkiewicz z 4,87 kg ryb.Opinie (1)

Piciu

Gratulacje dla MISTRZA... [2015-06-17 07:55]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej