Mistrz koła Baszta w Buku 2015

/ 2 komentarzy / 9 zdjęć


W minioną niedzielę 31 maja 2015 roku po rozegraniu drugiej tury zawodów mistrzowskich wyłonieni zostali mistrzowie w kategorii seniorów i juniorów. O godzinie 7.00 na wale w Cieślach nad jeziorem Niepruszewskim stawiło się ogółem 19 zawodników w tym dwóch juniorów. Wszystkich powitał prezes koła kol. Andrzej Lebiotkowski. Przypomniał regulamin oraz stosowaną od bieżącego roku zasadę 1 kg zanęty suchej spożywczej i przystąpiono do losowania stanowisk. Zawodnicy rozeszli się na swoje stanowiska i rozpoczęli przygotowania do rywalizacji. Czas trwania zawodów określono na godziny od 8.30 do 12.30. O godzinie 8.20 zasygnalizowano nęcenie zanętą ciężką, a o 8.30 początek łowienia. Pogoda dopisała, bo słońce przyświecało i powiewał lekki wiaterek. Ryby współpracowały z zawodnikami. Z jednymi lepiej z drugimi gorzej, ale każdy złowił ryby. Były krąpie, leszczyki, płotki no i wszech obecne ukleje. O godzinie 12.30 sygnał kończy zmagania i komisja waży złowione ryby. Ogółem złowiono 61,47 kg co daje średnią na zawodnika 3,24 kg. Po zważeniu przyszedł czas na ustalenie klasyfikacji 2. tury i klasyfikacji końcowej. W tym czasie zawodnicy posilali się dostarczonym z pobliskiej restauracji obiadem.
O tytule decydowała suma punktów za zajęte miejsca w obu turach. Pierwsze 4. miejsca w obu turach były niezmienne. 
Mistrzem Koła został Jacek ROSA z suma miejsc = 2
V-ce Mistrzem Koła został Łukasz ROSA z sumą miejsc = 4
II V-ce Mistrzem Koła został Sebastian MAŁECKI z sumą miejsc = 6
Wśród juniorów tytuł Młodzieżowego Mistrza Koła zdobył Bartosz Walkowski mimo, że nie brał udziału w 1. turze ale lepszy był w ilości złowionych ryb. Tradycyjnie Mistrzowie uhonorowani zostali okolicznościowymi pucharami i medalami.
W najbliższą niedzielę 7 czerwca odbędą się na jeziorze Strykowskim w Januszewicach zawody o tytuł Drużynowego Mistrza VIII Rejonu PZW. Nasze koło reprezentować będą koledzy: Jacek Rosa, Marek Korcz, Darek Kucz i junior Bartosz Walkowski. Trzymamy kciuki.
Poniżej link do pełnej tabeli z wynikami. W GALERII znajdziecie więcej zdjęć.

 


5
Oceń
(4 głosów)

 

Dokumenty (1)Mistrz koła Baszta w Buku 2015 - opinie i komentarze

MACKO76MACKO76
+1
Tylko pogratulować !!!!!!!!!!!!! I po zazdrościć!!!!!!!!!!!!!! p.s nigdy się nie żęcie bo baba zawsze coś wymyśl by WAS TAM NIE BYŁO !!!!!!!!!!!!!!!!! (2015-06-01 23:13)
slawekkiel17slawekkiel17
0
Gratulacje dla najlepszych zawodnikow zawodow !!! oraz pozdrowienia dla wszystkich uczestnikow. Jak wiadomo najwazniejsza jest zawsze dobra zabawa. *****5-ka Slawek (2015-06-05 07:52)

skomentuj ten artykuł