Mistrzostwa Koła Kleń III GPK 25.05.14

/ 2 komentarzy / 9 zdjęć


W dniu 2014-05-25  w miejscowości  Zofjówka odbyły się Mistrzostwa Koła Kleń w wędkarstwie spławikowym. W zawodach udział wzięło 16 wędkarzy którym niestraszne były zapowiedzi synoptyków o burzach i męczące dwie tury jednego dnia.Zawodników przywitał v-ce prezes Maciej Mastalerz i przekazał prowadzenie zawodów sędziemu klasy krajowej p.Kazimierz Piotrowski .Po sprawnej odprawie i losowaniu zawodnicy  mieli dwie godziny na przygotowanie sprzętu i zanęt.Kadet i junior łowili jedną turę trzy godziny ,seniorzy dwie tury.Ryby w tym dniu z rana ładnie się spławiały ,zapowiadało się ciekawie jednak jak pózniej się okazało w ogóle nie były zainteresowane przygotowanymi smakołykami. Najlepszy wynik wagowy oraz największą rybę leszcza 715 g ,w całym turnieju uzyskał Sławomir Jakubowski  , 1735 g.,który dał mu Tytuł Mistrza Koła .Sławek mimo że jeszcze łowi w kategorii junior ma spore doświadczenie ,wielokrotnie reprezentował Koło na arenie okręgowej,nawet na Mistrzostwach Polski.Teraz swoją pasję skierował w stronę łowienia karpi ,jednak my wierzymy że jeszcze w tym roku wystartuje w Mistrzostwach Okręgu i powtórzy swój sukces z 2011r.W kategorii kadet udany debiut zaliczył Krystian Owczarz wynikiem 365g. ,co sprawiało trudność tego dnia nawet seniorom.Po pierwszej turze była przerwa na poczęstunek  i uroczyste wręczenie pucharów  Mistrzom kat.kadet ,junior. Seniorzy po przerwie zmienili miejsca i przystąpili do dalszej rywalizacji .Najlepiej wypadł kol Emilian Kisiel wynikiem 2305g suma punktów 2.,drugie miejsce przypadło dla mnie wynik 1570g suma pkt.6 ,trzecie Mariusz Grys 1420 g.suma pkt 6.,czwarte Tomasz Wojciechowski 880g suma pkt10.Pełne wyniki Dodatkowo od firmy MATCHPRO , kadra Koła i mistrzowie  otrzymali piękne koszulki z logo Koła.Pełne wyniki

Po raz pierwszy nasze zmagania  obserwowała Pani redaktor z Życia Pabianic ,w najbliższych wydaniach gazety będzie można przeczytać fachową relację.

Jako druga niespodzianka był sponsor firma JANMOR która dla zwycięzcy przeznaczyła wiązkę przewodów wysokiego napięcia do dowolnego samochodu.Po cichu liczymy że ta współpraca jeszcze bardziej się rozwinie.

Dziękuje zawodnikom za sportową postawę ,sponsorom firmie MATCHPRO i JANMOR,sędziemu i kolegom którzy pomagali przy organizacji tych zawodów .W szczególności dla Arka (Alu) i Maćka (Masti) gdzie swój wolny czas spędzili z nami byśmy mogli konkurować w spokoju i na odpowiednim poziomie.

Naszym Mistrzom: Krystian Owczarz ,Sławomir Jakubowski ,Emil Kisiel życzę udanych występów na Mistrzostwach Okręgu Sieradz .


Pozdrawiam 


5
Oceń
(5 głosów)

 

Mistrzostwa Koła Kleń III GPK 25.05.14 - opinie i komentarze

kuzyn78kuzyn78
0
Świetna inicjatywa Marku. Oby tylko młodzież w tym Kole chciała się ,,pokazać" to o resztę jestem pewny że zadbasz. (2014-04-09 18:27)
zwir73zwir73
0
Dziękuje ,ale jak na razie wiem o jednym chętnym kadecie .Seniorzy raczej dopiszą ,pozostałe kategorie wielka niewiadoma .Niewiadoma która nie służy dobrej organizacji . Tak proszę się dopisywać w" komentarzach lub wybieram się na ta imprezę" będzie to pomocne przy zaplanowaniu sektorów itp. (2014-05-11 00:15)

skomentuj ten artykuł