Zaloguj się do konta

Mistrzostwa Koła Kleń w dys.spławikowej-Kępina 17.05.15


W dniu 17 maja br.na zbiorniku Kępina w Zduńskiej Woli odbyły się zawody o tytuł Mistrza Koła w dys. spławikowej.Wybraliśmy to miejsce  ponieważ ostatnimi czasy notowane są tam  ładne wyniki .Samo łowisko pozwala na stosowanie z powodzeniem , metody skróconego zestawu i odległościówka ma duże szanse.Przy okazji w naszym terminarzu zagościła nowa woda co znacznie wzbogaca i urozmaica  naszą rywalizację.

Swój udział na zbiórce potwierdziło 12 seniorów ,jeden kadet i dwóch juniorów ,frekwencja jak dla mnie zaskakująco słaba .Prawdopodobnie miały wpływ na to dwie tury jednego dnia .Jest to męczące , ale organizacyjnie ułatwia sprawę ,bo przypomnę że z zawodach rangi mistrzowskiej sędzia musi być przynajmniej klasy okręgowej i z innego Koła.Sam przebieg zawodów również zgodny z regulaminem PZW, czas na przygotowanie itp.Tak więc osób nie było dużo , ale czołówka zawodnicza odhaczyła się w 100%.

W kategorii kadet zapunktował Krystian Owczarz ,w kategorii junior ładnie połowił Sławomir Jakubowski obydwaj zostali Mistrzami Koła w swoich kategoriach .Na duże brawa zasługuje Oliwia Szpytka kat.junior nie udało jej się złowić ryby ,skutecznie przeszkadzał wiatr ,ale dzielnie walczyła.

Już po pierwszej turze w seniorach zarysował się skład na podium, Marcin Smulik ,Marcin Szewczyk i Emilian Kisiel najlepiej rozszyfrowali łowisko .

W przerwie między turami sędziowie podliczali wyniki ,zawodnicy zjedli obiad, pózniej  nastąpiła dekoracja Mistrza kadetów i Mistrza juniorów.

Do drugiej tury nie przystąpił Tomasz Wojciechowski jego wędka przegrała walkę z wiatrem.W samej rywalizacji za dużo się nie zmieniło Marcin Smulik zaliczył znów jedynkę ,Emilian Kisiel trójkę ,Marcin Szewczyk czwórkę ,ale większa waga ryb ostatecznie dała mu tytuł V-ce Mistrza.

Pełne wyniki (tutaj) , galeria (tutaj)

Nad przebiegiem zawodów zgodnie z regulaminami czuwał sędzia klasy krajowej Kazimierz Piotrowski ,rybka dopisała ,pogoda również poza wiaterkiem .

Kieruje ta drogą jeszcze raz podziękowania prezesowi Koła Zduńska Wola Miasto Janowi Wawrzyniakowi za udostępnienie łowiska i pomoc w organizacji zawodów oraz wszystkim którzy pomagali sędziom sektorowym,wagowym.

Naszym Mistrzom :życzę udanych występów na Mistrzostwach Okręgu .

Kat. kadet - Krystian Owczarz

kat. junior - Sławomir Jakubowski 

kat.senior - Marcin Smulik 

Relacjonuje i pozdrawia zawodnik z miejsca  przy podium Marek Owczarz
Opinie (4)

email

Marku, źle mi wpisałeś w wynikach wagę ryb (obie tury są źle) [2015-05-28 19:12]

email

Marku, źle mi wpisałeś w wynikach wagę ryb (obie tury są źle) [2015-05-28 19:12]

zwir73

Patrze sobie dwa komentarze ŁAAAAŁ ,a to reklamacja . Przepraszam poprawione. Swoją drogą ,jeszcze raz gratuluję podium bo stanowiska nie losowałeś jakieś. strategiczne [2015-05-28 22:06]

email

Dzięki :) [2015-05-30 21:17]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej