Mistrzostwa Koła w dysc. spławikowej 2016

/ 38 zdjęć


W dniu 15.05.2016 na łowisku Zofiówka k.Lutomierska odbyły się zawody wyłaniające mistrzów koła w dyscyplinie spławikowej.Na zbiórce zgodnie z zapisami stawiło się 3 kadetów,6 seniorów 55+,19 seniorów.Kadeci i seniorzy 55+ łowili w jednej trzygodzinnej turze w swoich sektorach na prawym brzegu.Seniorzy łowili w dwóch turach zmieniając sektory które były wyznaczone na dwóch przeciwległych brzegach .W ten sposób każdego czekał uciążliwy spacer na drugi brzeg i każdy mógł sprawdzić swoją taktykę na obydwu stronach.Również "czynnik" szczęśliwego losowania był w ten sposób zmniejszony do minimum.

Po pięciu godzinach ,dwóch na przygotowanie i trzech na łowienie mieliśmy już Mistrza Koła w kategorii kadet Krystiana Owczarza (1055pkt.),V-ce Mistrzem został Aleksander Jaros (630pkt).Olek otrzymał również koszulkę reprezentanta koła ,przypomnę aby dostać to wyróżnienie należy stanąć na podium w zawodach mistrzowskich.


Mistrzem w kategorii senior 55+ został Józef Jamrosz ,V-ce Mistrzem Chodasewicz Ryszard i II V-ce Mistrz Wiesław Jęch. 


W międzyczasie ważenia ,dekoracji i przygotowań do drugiej tury dla seniorów , poczęstunek dla wszystkich , kiełbaska i kaszanka z grilla  przygotował Darek Szewczyk .Trzeba przyznać że zgodnie z zapowiedzią wyroby firmy Rzeżnik smakowały wyśmienicie.

Mistrzem koła w kategorii senior został Marek Owczarz zaliczając dwie jedynki sektorowe wynikami 1660 i 4895 pkt.Drugie miejsce zajął Emilian Kisiel dwoma dwójkami sektorowymi waga 2050 i 2165. Trzecie miejsce zdobył Krzysztof Piłat  trójka i jedynka sektorowa 1440 i 2300 pkt.Mistrz koła z 2015 roku Marcin Smulik wylądował tym razem tuż przy podium na czwórce ,jedynka i czwórka w drugiej turze 3030 i 1655 pkt.


Na specjalną nagrodę  Fair Play zasłużył Marcin Szewczyk


 ,w czasie przygotowania przed drugą turą podzielił się ze mną swoją ochotką ,moja gdzieś w całym zamieszaniu mi zginęła.Dziękuje bardzo ,Marcin masz cholernie łowne robaki.Nie tylko ochotka zadziałała, wynik w drugiej turze 4895 pkt.leszczykami zawdzięczam m.in. zanęcie Match Pro Super Carmel,dodam jeszcze że Krystian swój wynik zrobił na zanęcie Match Pro Duża Płoć z dodatkiem czarnego barwnika.


Zawody przebiegły sprawnie, zmienna pogoda ,przelotne opady i porywisty wiatr pozwoliły jednak na spokojne spakowanie sprzętu i wręczenie pucharów.

Dziękuje zawodnikom za sportową postawę  i wszystkim co pomagali w organizacji .O to ,abyśmy łowili w komfortowych warunkach - wycinanie stanowisk w piątek,zadbali Marcin Smulik,Darek Szewczyk,Marcin Szewczyk,Pietrzak Paweł ,Mariusz Grys i ja.

Zapraszam na kolejne zawody tym razem wielogodzinne - nocne na Zofiówce z soboty 04.06. na niedzielę 05.06.2016


 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Mistrzostwa Koła w dysc. spławikowej 2016 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł