Mistrzostwa Koła w met.gruntowych 2016

/ 1 komentarzy / 18 zdjęć


W dniu 12.06.2016 odbyło się kilka wydarzeń sportowych począwszy od meczu Polska - Irlandia Pn rozstrzygniętego na naszą korzyść 1:0 ,po Mistrzostwa Koła "gruntowe" w naszym kole.

(miałem napisać wstrząsnęły światem sportu)

Choć w przepisach PZW dotyczących zasad organizacji sportu kwalifikowanego nie jest uwzględniona dyscyplina gruntowa ,my biorąc pod uwagę duże zainteresowanie technikami gruntowymi po raz trzeci wyłoniliśmy Mistrzów Koła w tej dziedzinie.

Na łowisku Zofiówka ,na zbiórce stanęło 26 zawodników w tym ,2 juniorów ,7 seniorów 55+ i 17 seniorów.

Dla osób kojarzących "grunt" tylko ze "sprężyna" czy kawałkiem ołowiu z haczykiem odsłonię kilka niuansów na złowienie ryb bez użycia spławika .

Okazuje się że bardzo modny i skuteczny method feeder nie jest gwarancją sukcesu ,co prawda Sebastian Gastpari łowiąc tym sposobem wygrał wynikiem 4530 pkt. sektor A. 


To już zajmujący stanowisko po jego lewej stronie Dariusz Szewczyk V-ce Mistrz z 2015, nie znalazł sposobu na ryby stosując również method feeder ,wynik 170 pkt.

Po raz kolejny klasę pokazał Michał Jaworski wynik 7835 pkt.sektor B .Potwierdził tym samym że skutecznie łowi nie tylko na komercji,gdzie ostatnio odnosi pasmo  sukcesów.


Na gorąco ,przy ważeniu zdradził ,że jego zdaniem "methoda" na tą wodę była zbyt głośna .Kluczem były tradycyjne koszyczki na zestawie "helkikopter" czy "boczny trok" ,niedużej wielkości .

Natomiast Marcin Smulik - dwójka sektora B ,4885 pkt. dużą wagę przywiązywał do wielkości haczyka co zapewniło mu sukcesywne odławianie leszczyków.


Dwójka w sektorze A ,czyli ja, łowiłem dwoma sposobami i na koszyczek  i na "methodę" .Z każdej miałem ryby, na methodę mniej ale większe ,koszyczek zapewniał ciułanie punktów z czego uskładałem 3855 .Nęcenie wstępne jak przy spławiku ziemia,glina jokers .

Rozmiar przynęt również miał znaczenie, osoby wyznające zasadę czym więcej na haku tym szybciej ryba zauważy, niestety znów nie połowiły.Taktyka złowię dużego karpia i wygram ,jak się okazało nie przyniosła rezultatów.Karpie jeśli już trafiały do siatek to w przedziale 1-1.5 kg.,co można było nadrobić leszczykami.Ku miłemu zaskoczeniu na wadze wylądowało sporo karasi "japońców" w przedziale 200 - 400 g.

Reasumując Mistrzami w kat. senior 55+ zostali :

Mistrz  -Piątkowski Jerzy

V-ce     -Feliński Wiesław         

II V-ce - Berlak Piotr               

Mistrzami w kat.junior

Mistrz          -Krystian Owczarz    

V-ce             -Chudziński Damian  


Mistrzem metod gruntowych w kat. senior na 2016r został i zarazem obronił tytuł z 2015 :

Michał Jaworski

V-ce Sebastian Gastpari

II V-ce Marcin Smulik


Kontynuując wątek przepisów PZW ,ilość wędkarzy widywanych nad wodą z różnego rodzaju feederami ,pickerami oraz dynamicznie rozwijające się zawody na zbiornikach komercyjnych .Przyczyniają się do tego że  jak grzyby po deszczu powstają nowe sekcje gruntowe, nowe kluby feederowe co ewidentnie prowadzi do tego, że już  kapitanat główny PZW przymierza się do przeprowadzenia Mistrzostw Polski w 2017r.

Wszystkim uczestnikom dziękuje za chęć rywalizacji ,nowym mistrzom życzę  sukcesów na arenie okręgowej i ogólnopolskiej .

Należy przypomnieć że ta impreza była również zaliczana do Grand Prix Koła .Czwarta tura ,jeśli ktoś coś przegapił lub inne sprawy nie pozwalały mu wziąć udziału, to zgodnie z regulaminem ma jeszcze szanse na pięć dobrych występów ,bowiem z 9 tur aż 4 najgorsze lub nie obecności ,odpisujemy.

Pełne wyniki tutaj 

Tabela GPK po 4 turach w załączniku
 


4.7
Oceń
(6 głosów)

 Mistrzostwa Koła w met.gruntowych 2016 - opinie i komentarze

dendrobenadendrobena
0
Piękne rybki. Gratulacje dla zwycięzców.Pozdrawiam. (2016-06-17 12:41)

skomentuj ten artykuł