Mistrzostwa Koła Chrobry Poznań 2017- tytuły rozdane

/ 1 komentarzy / 10 zdjęć


                    W sobotę, 20 maja odbyły się zawody towarzyskie o tytuł Mistrza Koła „Chrobry”.  Areną zmagań był kanał Wojnowicki,  nad brzegiem którego stawiło się 33 wędkarzy, w tym jedna wędkarka. Większość wędkarzy dojechała autobusem, wynajętym specjalnie w tym celu, a koszty jego wynajęcia w  znacznej części zasponsorowała, ze swoich diet,  poznańska radna – p. Ewa Jemielity. Dziękujemy. Pogoda, a właściwie załamanie pogody, ( wczoraj było słonecznie i 26 st.C , a dzisiaj tylko 15st.C i deszcz wiszący w powietrzu) nie nastrajała optymistycznie. Silny, zimny wiatr  wiejący wzdłuż kanału również nie ułatwiał łowienia. A łowiliśmy od godziny 7.30 do 12.00 metodą spławikową na jedną wędkę. Wyniki nie były oszałamiające, ale zaskakujące. Krótko mówiąc faworyci zawiedli. Zeszłoroczny mistrz – kol. Jacek nie połowił, podobnie kol.Maciej . Brały głównie płotki i małe leszcze – największą rybą zawodów okazał się leszcz – 34cm złowiony przez Prezesa Koła, kol. Ryszarda Styperka.


                  O 12.00 kończymy zmagania, a komisja sędziowska rozpoczyna liczenie i ważenie złowionych ryb, które następnie wracają do wody – niech rosną. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników skupiliśmy się póki co na konsumpcji – kiełbaski z grilla jak zwykle przygotowywał gospodarz – kol. Rycho, a wiadro domowego smalcu i kwaszone ogórki kol. Gieniu. Wreszcie sędziowie  mają  ostateczną klasyfikację dzisiejszych zawodów, a trzeba było ustalić miejsce każdego zawodnika – gdyż dla każdego przygotowane były jakieś upominki. I tak :


            - I  miejsce i tytuł Mistrza Koła „Chrobry” na 2017 rok zdobył wynikiem 3425 pkt. „czarny koń zawodów”))  kol. ZAWADZKI Klaudiusz;


           - II miejsce i tytuł wicemistrza  koła wynikiem 2700 pkt. wywalczył kol. Paweł STYPEREK;


           - III miejsce  wynikiem 2478 pkt. wyłowił kol. JANISZEWSKI  Mirosław.


               Nowy Mistrz Koła otrzymuje z rąk Prezesa Koła okazały puchar przechodni, ( puchar przechodni Mistrza Koła przechodzi na własność w przypadku trzech kolejno zdobytych tytułów Mistrza Koła lub 5 wygranych zawodów mistrzowskich) a także wybiera sobie nagrodę(węglowy kij karpiowy). Następnie pozostali koledzy w kolejności zdobytych miejsc  odbierają od prezesa i sędziego głównego zawodów gratulacje oraz wybierają nagrody. Największym zainteresowaniem cieszyło się wiaderko)).


               Trzeba tutaj zaznaczyć , że sponsorami zawodów oprócz wspomnianej już poznańskiej radnej – p.Ewy Jemielity było CENTRUM WĘDKARSTWA  z ul. Piątkowskiej. Jeszcze raz dziękujemy i mamy nadzieję, że to nie koniec naszej współpracy.


                Jeszcze tylko porządkujemy łowisko i kończymy zawody. Deszcz jednak nie spadł, a było blisko.


               Następne zawody – spinningowe na rzece Warcie.


 


 

 


5
Oceń
(3 głosów)

 

Mistrzostwa Koła Chrobry Poznań 2017- tytuły rozdane - opinie i komentarze

marek-debickimarek-debicki
0
Brawo dla Mirka.   (2017-05-24 22:11)

skomentuj ten artykuł