Mistrzostwa Podlodowe Koła 109 nie odbyły się.


Zamierzaliśmy rozpocząć nowy sezon rywalizacji o tytułÂ wędkarza roku 2019 zdobywanego w serii zawodów z cyklu Grand Prix Koła, w skład którego wchodzą mistrzowskie zawody w poszczególnych konkurencjach wędkarskich oraz zawody otwarcia i zakończenia sezonu. Do startu w pierwszych zawodach z tego cyklu o tytuł mistrza w konkurencji wędkarstwa podlodowego o puchar firmy „MANAGER” Kutno Mirosława Piątka zgłosiło akces 20 wędkarzy. Obowiązki sędziego głównego miał pełnić kol. Marek Grzybowski, sędziego sekretarza kol. Wojciech Jańczak. Do ostatniej chwili wahały się losy zawodów, szukaliśmy bezpiecznego łowiska. Wielokrotnie sprawdzaliśmy stan pokrywy lodowej, jednak do końca nie było pewności czy lód osiągnie wymaganą grubość. Obecnych powitał Prezes Koła życząc miłego spędzenia czasu oraz przypomniał o najbliższych planach w życiu Koła. Komisja Sędziowska wspólnie z przedstawicielem Kapitanatu Sportowego, przy zachowaniu wszelkich warunków ostrożności dokonała ostatniego pomiaru lodu – lód 13 – 13,5 cm, zatem zawody nie mogą się odbyć. Była jednak niezła pogoda to i humory dopisywały. Zjedliśmy wspólnie drugie słodkie śniadanie i mieliśmy czas na wędkarskie pogaduszki. Dominowały tematy najbliższych planów Koła :
- reaktywować grupę Społecznej Straży Rybackiej
- zorganizować serię zawodów dla wędkarzy zainteresowanych wyczynem sportowym o ile zgłosi się do każdych i wystartuje minimum 10 zawodników
- zadeklarowano włączanie się do organizacji imprez sportowych w zakresie przygotowań i przeprowadzeniu ich.
Mając dużo wolnego czasu część kolegów spróbowało zimowego wędkowania, inni zdecydowali się na spacery i obserwację przyrody. Uzyskiwane wyniki pozwoliły potwierdzić trafny wybór łowiska. Na zakończenie przygotowano wspólny gorący posiłek.
Jeszcze raz dziękujemy Kolegom sędziom za poświęcony czas oraz Kolegom Janowi Błaszczykowi, Jarosławowi Kolińskiemu I Zbigniewowi Gralewskiemu Âza przygotowanie techniczne zawodów oraz zabezpieczenie wyżywienia.
Czekamy na poprawę warunków lodowych i wyznaczenie nowego terminu.

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

Mistrzostwa Podlodowe Koła 109 nie odbyły się. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł