Mistrzostwa Podlodowe 2012 Koła Metalurg Kutno

/ 12 zdjęć


Rozpoczęliśmy rywalizację o tytuły Mistrzów Koła'2012 w wędkarstwie amatorskim. Będziemy rywalizować w następujących kategoriach : podlodowe, morskie, spławikowe i spinningowe w okresie luty – wrzesień. Będzie to jednocześnie rywalizacja o tytuł „Wędkarz Roku'2012” Koła PZW „METALURG” Kutno. Do klasyfikacji doliczymy również : zawody otwarcia sezonu połączone z wielkanocnym jajeczkiem, zawody o puchar sklepu „ARA” , a zakończymy zawodami wigilijnymi zamknięcia sezonu.
Korzystając z naszej skromnej stanicy spotkaliśmy się nad jeziorem Kromszewickim i dzięki uprzejmości jego użytkownika – Gospodarstwo Rybackie Włocławek mogliśmy przeprowadzić na nim zawody o Mistrzostwo Koła w wędkarstwie podlodowym.
Uczestnicy zawodów stawili się punktualnie, a Kapitan Sportowy przedstawił regulamin zawodów oraz wskazał miejsce połowu w poszczególnych turach. Sprawdził czy wszyscy posiadają odpowiedni sprzęt ratunkowy, opłacone pozwolenia na wędkowanie oraz czy sprzęt do połowu z pod lodu odpowiada wymogom regulaminowym. Poinformował, że na terenie zawodów zostanie przeprowadzona kontrola ilości zanęt i ewentualnie jakiś „zagubionych” ryb z innych wędkowań.
Punktualnie o godz. 10.00 padł sygnał do rozpoczęcia wędkowania. Poszły w ruch świdry i rozpoczęła się walka. Dominowały okonie i płocie. Wyniki pierwszej tury :
1.Zbigniew Gralewski – 410 pkt.
2.Przemysław Saczuk – 400 pkt.
3.Szymon Błaszczyk – 390 pkt.
4.Mirosław Piątek - 370 pkt.
5.Mikołaj Derej i Stanisław Saczuk po 360 pkt.
W trakcie obliczania wyników organizatorzy zaprosili na gorącą herbatę i kiełbaskę z wody .
Drugą turę ale na innym już wyznaczonym łowisku rozpoczęliśmy o godz. 12.30. Walka nadal była bardzo zacięta ale wyniki były różne. Jednym poszczęściło się bardziej innym mniej. Jednak atmosfera była bardzo rodzinna, a co jakiś czas słychać było głośne śmiechy z różnych wesołych sytuacji. Koledzy nawzajem z siebie żartowali jednocześnie zawzięcie walcząc. Kiedy sędzia w końcu dał znać do zakończenia zawodów wszyscy z „urobkiem” stawili się przy wadze. W czasie pracy komisji sędziowskiej organizatorzy znowu zaprosili na gorącą herbatę i gorące udka wprost z piekarnika. Jedzenie było uprzyjemniane anegdotami i kawałami tak, że czas szybko płynął. W końca nadszedł długo oczekiwany moment. Sędzia Główny zawodów Marek Grzybowski ogłosił wyniki II tury:
1.Szymon Błaszczyk – 900 pkt.
2.Jarosław Koliński – 620 pkt.
3.Stanisław Janakowski – 600 pkt.
4.Przemysław Saczuk – 590 pkt.
5.Mikołaj Derej – 400 pkt.
6.Zbigniew Gralewski – 380 pkt.
Następnie ogłoszono wyniki „Podlodowych Mistrzostw Koła'2012 o puchar „GOSP _ ROL” Bzówki Krzysztofa Zdziarskiego”, które przedstawiają się następująco :
Mistrz Koła - Szymon Błaszczyk – 4 pkt.
I V – ce Mistrz Koła – Przemysław Saczuk – 6 pkt.
II V – ce Mistrz Koła – Zbigniew Gralewski – 7 pkt.
4 – Jarosław Koliński – 10 pkt.
5 – Mikołaj Derej – 10 pkt.
6- Mirosław Piątek – 11 pkt.
Największą rybę - płoć 240 gr. złowił kol. Mirosław Piątek.
Sponsor zawodów kol. Krzysztof Zdziarski najlepszych wyróżnił okazałymi pucharami oraz statuetką za największa rybę. Najlepsi otrzymali okolicznościowe koszulki
Zawody zakończył Prezes Koła dziękując za sponsoring, uczestnictwo, życzył sukcesów na zbliżających się Mistrzostwach Podlodowych Okręgu oraz przypomniał o zbliżającym się zebraniu sprawozdawczym Koła w dniu 17.02.12 r.
Na zakończenie posprzątaliśmy teren zawodów i stanicy.

 


4.6
Oceń
(9 głosów)

 

Mistrzostwa Podlodowe 2012 Koła Metalurg Kutno - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł