Mistrzostwa Polski w kat.U-14 , U-18

/ 12 zdjęć


Miło mi poinformować że Krystian Owczarz na Mistrzostwach Polski w kategorii wiekowej do lat 14 ,w dyscyplinie spławikowej po raz drugi dzielnie reprezentował nasze Koło i Okręg.

Jako że w eliminacjach czyli Mistrzostwach Okręgu zajął trzecie miejsce ,a pierwszeństwo mają (jedynki) jego uczestnictwo było załatwiane w ostatniej chwili ,tu kieruję podziękowania dla prezesa d/s sportu Wiesława Błaszczyka oraz dla Mateusza Gwizdały sekretarza OKS za pozytywne załatwienie sprawy.

Po raz pierwszy łowisko"Szymanowice"ujrzeliśmy na piątkowym treningu ,poza tym że jest płytko i strasznie wieje to za wiele nie wytrenowaliśmy.Większość czasu spędziłem w biurze zawodów i na obserwacji sektora C ,a w zasadzie zmyślnych mocowań siedzisk ,rolek i innych gadżetów:


Jedyne co nas  ucieszyło tego dnia,to to ,że dzięki panu Henrykowi Kucharskiemu trenerowi Krystiana Radeckiego znalezliśmy kwaterę .Wspomnę tylko że  w tych zawodach brało udział 105 zawodników ,45 kadetów i 60 juniorów jeśli doliczymy do tego trenerów i opiekunów to znalezienie noclegu naprawdę nie było łatwe.

Na sobotę los wrzucił nas do sektora A (na trawie),Krystiana Radeckiego do B .Wynik po trzech godzinach łowienia nasz Krystian 1725 pkt. co dało 12 pozycję w 15 osobowym sektorze.Niby słabo ale muszę wyjaśnić że na tą wagę złożyły się płotki ok.7 cm i jeden leszczyk ok.25 cm.Na większości stanowisk podobny urobek podbijały bonusy w postaci linów ,karasi czy karpi ,aczkolwiek pojedyncze sztuki.

Krystian Radecki (Mistrz Okręgu),za to ukończył turę z uśmiechem na twarzy zajmując 5 miejsce w sektorze  obsadzonym kadrowiczami ,waga 2545g..Trzynasta lokata tego dnia. 

Pełni wrażeń przybyliśmy na kwaterę, chłopaki poczyścili sprzęt ,a my z Panem Henrykiem przystąpiliśmy do grillowania ....... .

W drugiej turze dwóch Krystianów było w jednym sektorze A ,tym razem brylował "kleniak" trochę zmieniony skład zanęty i robactwa selekcjonował ciut większe płocie ,nie wykluczone że pieczywko fluo przyciągnęło jazie .Cztery niewymiarowe ,jednemu zabrakło 5mm do wymiaru ,ale jeden trafił się przyzwoity do tego ponad 80 płotek dało 2955pkt. i dwójkę sektorową.


W "jedynce" przeszkodził zawodnik z "otworka" trafiając dodatkowo dwa liny i leszcza .

Krystianowi z Łęczycy nie poszło tego dnia ,złowił 280g i "zamknął" sektor.


Ostatecznie po dwóch turach ,rywalizując m.in.z chłopakami z kadry Polski brązowymi medalistami Mistrzostw Świata 2015 i innymi mistrzami Okręgów, Krystian Owczarz zajął 22 ,a Radecki 33 miejsce.

Korzystając z okazji chciał bym jeszcze podziękować firmie Match Pro za udostępnienie zanęt i glin na te mistrzostwa .Zwłaszcza w drugi dzień pokazały że są skuteczne (dwójka sektorowa i piąta lokata dnia).

Chłopakom z Łęczycy Krystianowi i dziadkowi za mile spędzony czas poza łowieniem ,pomoc w znalezieniu super kwatery na której wszystko pachniało nowością ,a przemili właściciele co róż pytali czy jakoś nam mogą pomóc.

Jeśli ktoś będzie łowił na zalewie w Szymanowicach to polecam tą kwaterę co prawda oddalona od łowiska o 13 km , ale warto. Tu podaję link do strony   adres Koprzywnica ul.Sandomierska 40.


 


5
Oceń
(1 głosów)

 Mistrzostwa Polski w kat.U-14 , U-18 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł