MISTRZOSTWA POZNAŃSKIEGO OKRĘGU PZW - WETERANÓW - relacja i wyniki

/ 8 zdjęć


W dniach 18-19 maja odbyły się Mistrzostwa Okręgu Poznańskiego PZW weteranów. Areną zmagań było łowisko „Deszczownia” w Iwnie. Zawodnicy, delegowani przez swoje Koła, podzieleni zostali na dwie grupy wiekowe - +55 ( juniorzy) i +65 (juniorzy starsi). Zawodnicy grupy +65 losowali stanowiska na zachodnim brzegu ( od strony Zamku) zbiornika „Deszczownia” .Można było łowić na jedną wędkę. Czas łowienia 4 godziny, od 9.30 do 13.30. Pierwszego dnia pogoda była super, słonecznie i słaby wiaterek, natomiast w dniu następnym zaczęło się ładnie, ale w miarę upływu czasu zachmurzyło się i było spore prawdopodobieństwo burzy ( w Poznaniu w tym czasie lało). Na szczęście nas ta wątpliwa przyjemność ominęła. Nasze Koło reprezentowali: w kat. +55 kol. Mirosław Foint i kol. Marek Przewoźny, w kat. +65 kol. Bogdan Gmerek i kol. Zbigniew Jędrys. W zawodach uczestniczył również, jako zawodnik ( + 65) Prezes Poznańskiego Okręgu PZW kol. Jerzy Musiał. Jeśli chodzi o ryby, to brania były dobre. Najczęściej na haczykach wędkarzy meldowały się spore krąpie, płotki czy leszcze. Zdarzały się też karpie, karasie, a nawet amur. Przynętą najczęściej była pinka i ochotka. Na tle konkurentów nie wypadliśmy najgorzej, ale widać było różnicę w przygotowaniu sprzętowym, technicznym czy „bogactwem” zanętowym. W pierwszym dniu kol. Mirek trochę pechowo wyholował karpia ok. 1,5 kg, minutę po sygnale kończącym zawody. Gdyby zmieścił się w czasie, byłby w tym dniu drugi w swojej grupie wiekowej. O jeszcze większym pechu może mówić wędkarz ( kat. +55) któremu z dziurawego podbieraka uciekł karp ok. 5 kg. Nawet zawodowcom zdarzają się błędy. Oficjalne wyniki zawodów opublikowane są na stronie internetowej Okręgu PZW Poznań http://www.poznan.pzw.org.pl/wiadomosci/tematy/189042/1/splawikowe_mistrzostwa_okregu_weteranow_wedkarstwa_2019
W klasyfikacji generalnej - Kategoria + 55 – I miejsce kol. Majewski Bogdan Koło nr 62 – 19460 pkt (w turach 1 i 2) , III miejsce kol. Mirek Foint 15255 pkt ( w turach 3 i 6), X miejsce kol. Przewoźny Marek – 9075 pkt ( 8 i 13)
W kategorii +65 – I miejsce kol. Zys Adam Koło nr 132 – 19080 pkt ( 1 i 1), XI miejsce kol. Zbigniew Jędrys -7565 pkt. ( 12 i 9), XIII miejsce kol. Gmerek Bogdan -5315 pkt. ( 13 i 13). Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą reprezentowali nasz okręg PZW na Mistrzostwach Polski weteranów.
Zawody zakończono podaniem oficjalnych wyników, oraz wręczeniem okolicznościowych dyplomów i pucharów w każdej kategorii wiekowej. Wręczał je Wiceprezes ds. sportu Poznańskiego Okręgu PZW – kol. Ryszard Pawlak.
ÂÂ

 


5
Oceń
(7 głosów)

 

MISTRZOSTWA POZNAŃSKIEGO OKRĘGU PZW - WETERANÓW - relacja i wyniki - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł