Mistrzowie Koła w Spławiku na rok 2019 Wyłonieni!

/ 1 komentarzy / 5 zdjęć


Finałowa tura zawodów kończących zmagania w dwuboju spławikowym o Mistrzostwo Koła na rok 2019 za nami. Znośna letnia aura zakrapiana 10cio minutowym nagłym opadem deszczu, ale dało się i połowić i namieszać w klasyfikacji generalnej Mistrzostw. Zawody odbyły się na jeziorze Węgorzyno w dn. 08.06.2019r. a do rywalizacji na starcie stawiło się 36 zawodników w tym 3 kadetów oraz 3 juniorów.  Tradycyjnie zabezpieczeniem miejsca przeprowadzenia zawodów oraz przygotowaniem stanowisk zajął się Zarząd Koła wraz z Kapitanatem Sportowym wkładając swój wysiłek i czas by przygotować rejon zawodów a był on niemały i dość trudny dla ekipy sędziowskiej ze względu na przestrzeń. Dzięki sprawnej organizacji przygotowanymi przez Jerzego Juchniewicza specjałami zawodnicy przed rozpoczęciem zmagań mogli częstować się jak zwykle kawą, herbatą, ciastem oraz smalczykiem wraz z małosolnymi ogóreczkami.  Zawody otworzył Prezes Koła kol. Zbigniew Antoń witając wszystkich przybyłych oraz przedstawiając komisję sędziowską. Wice Prezes d.s. Sportowych kol. Jarosław Walczak określił obowiązujące zasady i sposób przeprowadzenia zawodów oraz omawiając zasady bezpieczeństwa nad wodą a komisja sędziowska przeprowadziła losowanie stanowisk z wykorzystaniem k omputera. Potem zostało już tylko rozpocząć rybalizację 😉.

Po losowaniu by n ie tracić czasu zawodnicy rozeszli się po stanowiskach doceniając mniej lub bardziej wylosowane miejsca. Dla niektórych stanowiska były ekstremalne, ale niektórzy mieli wręcz miejsce wypoczynku i relaksu, co nie znaczyło, że będą w tych miejscach ryby. Dominującą rybą tym razem była płoć, leszcz, wzdręga a głębokość 4 m praktycznie na całej długości linii  stanowisk wymagała wyjątkowych zanęt i taktyki łowienia. Z racji, iż były to drugie zawody w tej rywalizacji chętnych do sięgnięcia o tytuł Mistrza było kilku wytrawnych zawodników z profesjonalnym sprzętem i bojowym nastawieniem nie tylko wśród seniorów. Efektem starań i sportowego podejścia były okazy wyciągane z wody zarówno pod względem ilościowym jak i jakościowym. Jak to zwykle bywa również i stanowisko choć może nie decydujące to jednak miało wpływ na wyniki. Ale jak to mówią „kto szczęściu nie pomoże ten się smakiem obejść może”. Więc poza samym stawieniem się na stanowisku trzeba było jeszcze podjąć walkę a nawet chwilami i zaryzykować. Dzięki staraniom organizatorów oraz pomocy zarówno uczestniczącej młodzieży jak i rodziców /podziękowania dla pana Adama/ zawodnicy po skończonej rywalizacji mogli omówić swoje wędkarskie wyczyny przy samczej kiełbasce z grilla w miłej atmosferze wśród kolegów i koleżanek. Chwilę zajęło nam podliczenie wszystkiego i nie ustrzegliśmy się błędów, które dzięki wieloosobowej kontroli zdołaliśmy szybko wychwycić. Ale ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi. A my na bieżąco mogliśmy wszystko poprawić przed ogłoszeniem wyników.  Do wręczenia nagród i ogłoszenia wyników przystąpili Prezes i Wice Prezes przy pomocy komisji sędziowskiej. A że nagród było sporo więc i uśmiechów było niemało. Każda osoba, jeśli nie wylosowała nagród to otrzymała upominek. W niektórych przypadkach i zajętym miejscu po punktach sektorowych decydowała waga ryb złowionych w obu turach, więc jak widać rywalizacja była zacięta. 

Wyniki Klasyfikacji II gej tury Mistrzostw Koła:

normal">                                            W kategorii Kadet:


1.Pieszko Róża – 1700 pkt

2. Krus Dariusz – 1280 pkt

3. Stasiak Szymon – 960 pkt

normal"> W kategorii Junior:

1. Kuśmirek Gracjan – 4640 pkt

2.Dalke Patryk – 520 pkt

3. Biryłko Filip – 700 pkt

normal"> W kategorii Kobiet:

1. Markanicz Jagoda – 1980 pkt

normal"> W kategorii Senior:

1. Walczak Jarosław – 8820 pkt

2. Przybyłowski Dariusz – 6240 pkt

3. Szyłobryt Marcin – 3660 pkt

  Wyniki klasyfikacji generalnej dwuboju podsumowującego Zawody O Mistrzostwo Koła Kolejarz za rok 2017 pierwsze siedem miejsc to:

normal"> W kategorii Kadet:

1.P ieszko Róża 

2. Krus Dariusz

3. Stasiak Szymon

normal"> W kategorii Junior:

1. Kuśmirek Gracjan

2. Dalke Patryk

3. B iryłko Filip

normal"> W kategorii Kobiet:

1. Markanicz Jagoda

normal"> W kategorii Senior:

1. Walczak Jarosław

2. Szyłobryt Marcin

3. Molski Robert

4. Łobasz Marek

5. Przybyłowski Dariusz

6. Dębski Mirosław

Zwycięzcom z odrobiną sportowej zazdrości gratulujemy uzyskanych wyników a wszystkim uczestnikom życzymy wędkarskich sukcesów i do zobaczenia na kolejnych zawodach. Do obejrzenia wszystkich zdjęć zapraszamy pod linkiem:


https://drive.google.com/drive/folders/1WKHKcQ23zr_UtSSI3Lp35Q2vQlZR8Bk1?usp=sharing

 

 


4.8
Oceń
(5 głosów)

 

Mistrzowie Koła w Spławiku na rok 2019 Wyłonieni! - opinie i komentarze

SmolikSmolik
0
Dzięki za ciekawy opis zmagań braci wędkarskiej, okraszony zdjęciami z zawodów. Jak widać po dołączonych wynikach i opisie - walka była zacięta. Gratuluję zwycięzcom a pozostałym za sportowe zmagania. Pozdrawiam. (2019-06-09 12:54)

skomentuj ten artykuł