Mistrzowska majówka

/ 19 zdjęć


Wójt Gminy Nowe Ostrowy dla mieszkańców gminy w dniu 1 maja zgodnie z wieloletnią tradycją wspólnie z naszym Kołem zorganizował zawody o „Indywidualne Wędkarskie Mistrzostwa Gminy Nowe Ostrowy” w konkurencji spławikowej. Przez wiele lat organizatorem było nieistniejące już Koło w Ostrowach przy współudziale firmy „GOSP – ROL” .Koledzy z terenu gminy przygotowali teren i skromnie wystroili. W 1 – majowy poranek dotarło na łowisko kilkadziesiąt osób - zawodników, kibiców i organizatorów. Zgłosiło się 20 zawodników. Sprawnie przebiegły zapisy i odprawa, którą przeprowadził Sędzia Główny kol. Zbigniew Gralewski. Rozlosowano stanowiska. Zawodnicy czynią ostatnie przygotowania aż wreszcie pada sygnał do startu. Słychać plus zanęty, ostatnie wyważanie spławików i już są pierwsze rybki. Dominuje płotka i leszcz, tu i tam w siatce ląduje okoń lub wzdręga. Czas szybko upływa i pada sygnał koniec zawodów. Rozpoczyna pracę komisja ważąc dzisiejszy połów. Wyczuwa się niewielkie napięcie wśród startujących, którzy w między czasie oglądają dzisiejsze trofea ufundowane przez wielce nam przyjaznego Wójta Gminy pana Zdzisława Kostrzewę. Wyniki ważenia trafiają do Sędziego Głównego i po kilku minutach zostaje ogłoszona końcowa klasyfikacja :
1. Mateusz Tokarski – 2.990 pkt.
2. Michał Sołtysiński – 2.070 pkt.
3. Dariusz Powietrzyński – 1.950 pkt.
4. Kamil Cichacz – 1.930 pkt.
5. Stanisław Janakowski - 1.800 pkt.
6. Damian Cichacz – 1.640 pkt.
Największą rybę złowił kol. Dariusz Powietrzyński , leszcz 440 gram. Najmłodszy uczestnik zawodów Kacper Szukalski miał 7 lat.
Złowiono ponad 18 kg ryb, które zostały po zważeniu wypuszczone.
Nagrody i statuetki wręcza Wójt Gminy w obecności właściciela „GOSP – ROL” Bzówki Krzysztofa Zdziarskiego, fundatora cennej nagrody za największą rybę. Nagrody były dla wszystkich uczestników zmagań. Jeszcze podziękowanie dla władz gminnych oraz organizatorów dzisiejszych zawodów od Prezesa Koła Zbigniewa Gralewskiego za popularyzację naszego pięknego i zdrowego hobby. Sprawdzono stan czystości terenu zawodów i do zobaczenia na zawodach otwarcia sezonu w dniu 10.05. również na „ROGALU” o puchar firmy „MANAGER” Kutno.
W tym samym czasie w zawodach o puchar Prezydenta Miasta Kutno na „ZALEWIE” w Kutnie wystartowała drużyna w składzie : Sz. Błaszczyk, M. Derej i T. Matczak zajmując II miejsce, a indywidualnie najlepiej wypadł Mikołaj – 2 miejsce, Szymon – 5 miejsce, Tadek – 8 miejsce.

 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Mistrzowska majówka - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł