Zaloguj się do konta

Młody Rybomaniak 2022

Wędkarski Dzień Dziecka to przede wszystkim czas mający na celu zachęcenie najmłodszych do spędzenia czasu z rodziną i znajomymi nad wodą bez komputera. A my łączymy to ze zdrową i sympatyczną rywalizacją w wędkowaniu odbył się w dniu 05.06.2022r. nad jeziorem Bliźniaki i Łyse w Kiczarowie.

Spotkanie to było możliwe dzięki zaangażowaniu organizatorów, którymi było Koło PZW nr 45 w Stargardzie, przy współudziale Społeczne Straży Rybackiej Powiatu Stargardzkiego i Sołectwa Kiczarowo.

Patronem Honorowym tego wędkarskiego  święta najmłodszych był  Starosta Stargardzki w osobie Pani Iwony Wiśniewskiej, która wspólnie z Wójtem  Gminy Stargard Panem Jerzym Makowskim, Radnym Sejmiku Zachodniopomorskiego  Panem Marcinem Przepióra oraz przedstawicielem Miasta Stargard Panem Waldemarem  Kolasińskim wręczała każdemu uczestnikowi nagrody i upominki, a było tego  niemało.

Patronem medialnym imprezy było  TWOJE RADIO, które od początku nadawania wspiera nasze działania na rzecz  młodzieży i również w tym roku podjęło się Patronatu.

Pogoda w tym roku nas rozpieściła i  pozwoliła na przyjemny odpoczynek od miasta. Zainteresowanie imprezą było wysokie,  gdyż do zawodów stanęło 50 najmłodszych adeptów wędkarstwa w wieku 6-15 lat  oraz ponad 120 osób towarzyszących. Dodając uśmiechy najmłodszych, doping  rodziców, dziadków, cioci i wujków w czasie trwania zawodów aż do rozdania  nagród włącznie atmosfera przebiegała niezwykle przyjemnie i rodzinnie.

Nad bezpieczeństwem przebiegu całej  imprezy czuwali strażnicy SSR Powiatu Stargardzkiego pod przewodnictwem  Komendanta Mirosława Wątroby, dzięki którym można było również po zawodach  popływać łodzią.

W między czasie wpadła do nas lotka  MOTO STARGARD na czele z Marcinem, Sysunią, Wojtkiem i całą grupą ponad 20 maszyn  z wizytą u najmłodszej grupy. Niestety nie byli długo z pokazem motocykli bo do  objechania były jeszcze dwie imprezy tego dnia ale udało się porobić trochę fotek  na motorach z najmłodszą grupą.

Dzięki naszym  sponsorom mogliśmy zaoferować naszym uczestnikom, opiekunom i gościom  kawę,  herbatę i słodkie bułeczki, napoje, drożdżówki, watę  cukrową i lody dla każdego. Każdy uczestnik zawodów otrzymał na początek troszkę  drobiazgów przydatnych podczas rywalizacji a po zawodach nagrody i upominki. Najlepsi  otrzymali oczywiście również puchary i dyplomy. Przyznane zostały również  nagrody za największe ryby w poszczególnych sektorach. Każda osoba mogła  skorzystać w naszej części gastronomicznej z poczęstunku w postaci wyśmienitej  grochówki i kiełbasek z grilla, które przygotował Jerzy Juchniewicz z obsługą oraz  panowie ze Stowarzyszenia Ludzi Bezdomnych i Samotnych Matek w Stargardzie za  co serdecznie dziękuje.

Dzieci miały dużą frajdę i zabawę. Złapały wiele ryb, choć nie wszystkie były duże to jednak były z nich dumne i każda z radością była witana na wędce. Nasi milusińscy bardzo przeżyły tę zabawę i przygodę. Nagrodziliśmy każde dziecko, a uśmiechy na ich twarzach i zadowolenie były najlepszym podziękowaniem, że mogliśmy sprawić im radość i niespodziankę. Dużym zainteresowaniem cieszyło się pływanie łodzią po jeziorze już po zakończonych zawodach.

Wśród najlepszych w poszczególnych grupach  wiekowych miejsca na podium zajęli:

Kategoria 6 do 8 lat:

 1. Wasielewski Nikodem - 1160 pkt
 2. Woźniak Alicja – 1140 pkt
 3. Paszun Oliwia – 720 pkt


Kategoria 9 do 11 lat:

 1. Wójtowicz Patryk – 1410 pkt
 2. Siedlecki Konrad – 700 pkt
 3. Dorosławski Oliwier – 645 pkt


Kategoria 12 do 15 lat:

 1. Łobasz Oskar – 1965 pkt
 2. Siedlecka Aleksandra – 1735 pkt
 3. Brajta Karol – 1730 pkt

Wyróżnieni  Łowcy największej ryb w poszczególnych kategoriach to:

 • Woźniak Alicja
 • Wójtowicz Patryk
 • Brajta Karol


Zwycięzcom gratulujemy uzyskanych  wyników a wszystkim uczestnikom życzymy wędkarskich sukcesów i do zobaczenia  nad wodą. Wszystkie zdjęcia z zawodów do obejrzenia oraz pod linkiem:


https://drive.google.com/drive/folders/1j7T-27MUtUTYjAKIZ78BFSJa1LK6CSag?usp=sharing

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej