Młody Rybomaniak 2014 czyli Wędkarski Dzień Dziecka

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć


Relacja z wędkarskiego Dnia Dziecka - imprezy pod kryptonimem „MŁODY RYBOMANIAK 2014”

Wędkarski piknik mający na celu zachęcenie najmłodszych do spędzenia czasu nie z komputerem, a z rodziną i znajomymi nad wodą połączony ze zdrową i sympatyczną rywalizacją w dyscyplinie spławikowej, oraz licznymi atrakcjami odbył się w dniu 01.06.2014 nad jeziorem Kiczarowo.
Spotkanie to pod nazwą MŁODY RYBOMANIAK 2014 było kolejnym naszym cyklicznym Dniem Dziecka z wędką, którego współorganizatorami były stargardzkie koła wędkarskie Kolejarz, Miętus, Okoń, Ina oraz Stargardzkie Towarzystwo Wędkarskie.
Zainteresowanie imprezą przeszło nasze oczekiwania - 90 zawodników i zawodniczek w trzech grupach wiekowych stawiło się nad wodą wspierani licznie przez rodziców, braci, siostry wujków, ciocie i znajomych czyli całymi rodzinami. Począwszy od wymarzonej pogody, poprzez uśmiechy najmłodszych, doping rodzin w czasie trwania zawodów aż do rozdania nagród włącznie atmosfera przebiegała niezwykle przyjemnie i rodzinnie. Nad bezpieczeństwem przebiegu całej imprezy czuwali strażnicy SSR Powiatu Stargardzkiego, dzięki którym można było również po zakończeniu zawodów zapoznać się ze sprzętem i popływać łodzią.

Dzięki naszym sponsorom: Urząd Miejski oraz Gminy Stargard Szczeciński, Starostwo Stargardzkie, OPZW Szczecin, Stargardzkie Towarzystwo Wędkarskie, firmy Jaxon, Balsax, Expert, Profess, Autoczęści, PEC, Metalik, Auto-Lampy, OSS-Service, Instal-Bud, Dromader, Marcotrans, Pancerz, Sołectwo Kiczarowo, panom Marcin Przepiura i Wiktor Smuga -
wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody rzeczowe a najlepsi puchary. Każda osoba mogła skorzystać w naszej części gastronomicznej z poczęstunku w postaci wyśmienitej grochówki, kiełbasek z grilla, kawy i herbaty, napojów oraz własnego wypieku ciast koła gospodyń z Kiczarowa. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy emblemat zawodów.

Pośród zaproszonych gości można było spotkać się z przedstawicielami kół wędkarskich oraz Stargardzkiego Towarzystwa Wędkarskiego w osobach prezesów tychże organizacji, przedstawicielem Starostwa panem Ireneuszem Rogowskim oraz przedstawicielem Rady Miasta panem Marcinem Przepiurą.

Dzieci miały dużą frajdę i zabawę. Złapały wiele ryb (rekord to 1390 pkt.), różnej wielkości i rodzajów ale z każdej złowionej były bardzo dumne. Nasi milusińscy bardzo przeżyły tę zabawę i przygodę. Nagrodziliśmy każde dziecko, a uśmiechy na ich twarzach i zadowolenie były najlepszym podziękowaniem, że mogliśmy sprawić im radość i niespodziankę. Dużym zainteresowaniem cieszyło się pływanie łodzią po jeziorze już po zakończonych zawodach.

W śród najlepszych w poszczególnych grupach wiekowych miejsca w pierwszej 10-tce zajęli:

od 6 do 8 lat:
1. Oskar Łobasz
2. Jakub Czajkowski
3. Żółtowska Oliwia
4. Piotrowska Katarzyna
5. Grabowski Jakub
6. Wysocka Kornelia
7. Dalke Patryk
8. Jokiel Hann
9. Dębska Weronika
10. Pawłowska Oliwia

od 9 do 11 lat:
1. Piotrowska Karolina
2. Marcinowski Jakub
3. Kaczmarkiewicz Karolina
4. Buczma Wojtek
5. Lewenko Krystian
6. Głod Szymon
7. Olszewski Jakub
8. Rogowski Patryk
9. Kondracka Ola
10. Bagiński ALeksander


od 12 do 15 lat:

1. Borkowski Mateusz
2. Szmulik Łukasz
3. Piołunowski Oskar
4. Sobczak Mateusz
5. Kaczmarkiewicz Kuba
6. Gorgol Jakub
7. Huterańska Katarzyna
7. Parka Mikołaj
9. Wiśniewski Patryk
10. Sobczak Emma

Zwycięzcom gratulujemy uzyskanych wyników a wszystkim uczestnikom życzymy wędkarskich sukcesów i do zobaczenia nad wodą. Zdjęcia z zawodów do obejrzenia na naszej stronie: www.kolejarz-stargard.wedkuje.pl w galerii zdjęć oraz pod linkami:
http://1drv.ms/1hPJLMA
http://wiadomosci.rii.pl/index.php?H=16&panstwo=1&D=425
http://filmy.stargard.com.pl/index.php?id_newsa=1393&arch=0&wsk0=newsy#dane


 


5
Oceń
(3 głosów)

 

Młody Rybomaniak 2014 czyli Wędkarski Dzień Dziecka - opinie i komentarze

HalnyHalny
0
Imprezę Patronatem Medialnym objęła TVP Szczecin!!! (2014-05-04 17:11)
HalnyHalny
0
Strona poświęcona Imprezie: https://plus.google.com/b/102982006887298506842/102982006887298506842/posts?hl=pl (2014-05-06 15:21)

skomentuj ten artykuł