Młody Rybomaniak 2015-Stargard Szczeciński

/ 1 komentarzy / 6 zdjęć


W dniu 31.05.2015 odbyła się kolejna edycja naszej flagowej imprezy dla najmłodszych adeptów wędkarstwa „MŁODY RYBOMANIAK 2015” czyli Wędkarski Dzień Dziecka. Spotkanie to ma na celu pokazać naszym pociechom że można spędzić czas z rodzicami, dziadkami nad wodą i niepotrzebne są do tego komputery, smartfony czy tablety. Czas oderwać się choć na chwilę od monitorów by pokazać że pośród innych też można się świetnie bawić. 

Organizatorami zawodów były stargardzkie koła wędkarskie Kolejarz, Miętus, Okoń, Ina oraz Stargardzkie Towarzystwo Wędkarskie i Sołectwo Kiczarowo.

Zainteresowanie imprezą przeszło nasze oczekiwania - 90 zawodników i zawodniczek w trzech grupach wiekowych stawiło się nad wodą wspierani licznie przez rodziców, braci, siostry, wujków, ciocie i znajomych czyli całymi rodzinami. Pomimo chłodnej porannej bryzy przy akompaniamencie słonecznego dnia, poprzez uśmiechy najmłodszych, doping rodzin i znajomych w czasie trwania zawodów aż do rozdania nagród włącznie atmosfera przebiegała niezwykle przyjemnie i rodzinnie. Nad bezpieczeństwem przebiegu całej imprezy czuwali organizatorzy oraz strażnicy SSR Powiatu Stargardzkiego.

Patronem Honorowym tego wędkarskiego święta był Starosta Stargardzki Pan IRENEUSZ ROGOWSKI natomiast patronem medialnym zawody objął DZIENNIK STARGARDZKI.

Dzięki naszym sponsorom: 

Urzędowi Miejskiemu Stargard Szczeciński oraz Urzędowi Gminy Stargard Szczeciński i Starostwu Stargardzkiemu 

Firmom:

CARREFOUR, JAXON, BALSAX, EXPERT, DAM, PROFESS, AUTOCZĘŚCI, PEC Stargard, METALIK, STARMET, OSS-SERVICE, DROMADER, 

osobom prywatnych:

pani Elżbiecie Kowalczyk, panom: Piotrowi Szynaka, Januszowi Tartanusowi, Piotrowi Krzyżanowskiem, Waldemarowi Demczukowi

wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali przed rozpoczęciem rywalizacji paczkę słodkości, napoje oraz zanęty a na zakończenie zawodów nagrody rzeczowe. Najlepsi uhonorowani zostali ponadto pucharami i dyplomami. Również wszyscy mogli skorzystać w naszej części gastronomicznej z poczęstunku w postaci wyśmienitej grochówki, kiełbasek z grilla, kawy i herbaty, oraz własnego wypieku ciast Koła Gospodyń z Kiczarowa. 

Pośród zaproszonych gości można było spotkać się z przedstawicielami kół wędkarskich oraz Stargardzkiego Towarzystwa Wędkarskiego w osobach prezesów tychże organizacji, Starostą Stargardzkim panem Ireneuszem Rogowskim, v-ce Starostą panią Iwoną Wiśniewską oraz naczelnikiem Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki miasta Stargard Szczeciński panem Arturem Wiśniewskim. Gminę reprezentował Sołtys Kiczarowa pan Zygmunt Stępień. Naszych gości zobowiązaliśmy oczywiście do wręczania pucharów i dyplomów:) najlepszym zawodnikom i zawodniczkom.

Dzieci miały dużą frajdę i zabawę. Złapały wiele ryb (rekord to 1300 pkt.), różnej wielkości i rodzajów ale z każdej złowionej były bardzo dumne. Nagrodziliśmy każde dziecko, a uśmiechy na twarzach i zadowolenie również rodziców były najlepszym podziękowaniem, że mogliśmy sprawić te odrobinę radość z okazji Dnia Dziecka. Dużym zainteresowaniem już po zakończonych zawodach cieszyło się pływanie łodzią po jeziorze wspólnie ze strażnikami Społecznej Straży Rybackiej powiatu stargardzkiego. Podziękowania należą się również pani redaktor Alicji Wojewskiej, która reprezentowała naszego patrona medialnego Dziennik Stargardzki realizując fotoreportaż z całej imprezy.

Wśród najlepszych w poszczególnych grupach wiekowych miejsca 

w pierwszej 10-tce zajęli:

Grupa od 6 do 8 lat: 

1. Oskar Łobasz 

2. Dominik Gugała

3. Martyna Gugała oraz Gabrysia Biernacka

5. Kornelia Wysocka

6. Tomasz Woźniak

7. Michał Fandzloch oraz Weronika Dębska i Oliwier Szut

10. Kamil Wiśnios

Grupa od 9 do 11 lat: 

1. Patryk Dalke

2. Jakub Marcinowski

3. Hanna Jokiel

4. Oliwia Żółtowska

5. Amelia Śmigielska

6. Michał Dębski

7. Agnieszka Kaleta

8. Jakub Robakowski

9. Katarzyna Piotrowska

10. Kinga Szustak

Grupa od 12 do 15 lat: 

1. Eryk Marciniak

2. Mateusz Borkowski

3. Jakub Kaczmarkiewicz

4. Oskar Piołunkowski oraz Łukasz Szmulik

6. Dominik Winkler

7. Szymon Kulas

8. Maciej Lewandowski

9. Aleksander Bagiński oraz Rafał Olawa


Zwycięzcom gratulujemy uzyskanych wyników a wszystkim uczestnikom życzymy wędkarskich sukcesów i do zobaczenia nad wodą. Zdjęcia z zawodów są do obejrzenia na naszej stronie: www.kolejarz-stargard.wedkuje.pl 

w galerii zdjęć oraz bezpośrednio pod linkiem:

http://1drv.ms/1KGcDZR

 


5
Oceń
(7 głosów)

 

Młody Rybomaniak 2015-Stargard Szczeciński - opinie i komentarze

slawekkiel17slawekkiel17
0
To bardzo mile ogladac material jak wedkarska brac pamieta o mlodych adeptach naszego hobby i poswieca im czas. Niech sie ucza od "starych wyjadaczy" Gratulacje i pozdrowienia. Slawek *****5-ka (2015-06-05 07:40)

skomentuj ten artykuł