Młodzi mistrzowie Koła

/ 1 komentarzy / 12 zdjęć


Dzień przed XL Mistrzostwami Koła w wędkarstwie spławikowym zorganizowano Mistrzostwa Koła dzieci o puchar Prezesa Koła. Są to pierwsze od wielu lat zawody w tej kategorii. Zgłosiła się 7 dzieci :dziewczynka i chłopcy w wieku 5 – 12 lat. Spotkaliśmy się na wodzie należącej do przyjaciela Koła, pana Mietka Wójkowskiego w Nowym Gołębiewie. Kapitanat Sportowy odpowiednio przygotował teren zawodów, a Zarząd zapewnił puchary, nagrody i poczęstunek. Jak przystało na rangę zawodów sędziował sędzia Klasy Okręgowej Marek Grzybowski przy wsparciu Zbigniewa Gralewskiego, też sędzia Klasy Okręgowej. Kapitan Sportowy przygotował krótki wykład  na temat etyki wędkarskiej i zadań realizowanych przez PZW. Sędzia Główny udzielił wskazówek jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą, przedstawił regulamin zawodów oraz wręczył wypychacze do haczyków. Każde dziecko miało indywidualnego opiekuna w trakcie rywalizacji. Po sygnale na start rozpoczęły się, ku wielkiej radości dzieci, pierwsze brania taaaaakich ryb – czyli dłoniastych karasi srebrnych. Co chwila docierały odgłosy radości z udanych zacięć i holowania. Były też zwycięstwa bąków. Po 1,5 godzinnej rywalizacji rozpoczęło się ważenie dzisiejszego urobku i wyczekiwanie na ogłoszenie wyników. Wyniki przedstawiają się następująco :
 Marcel Saczuk – 2.830 pkt.
 Daniel Piątek – 2.560 pkt.
 Martyna Cieślak – 2.270 pkt.
 Oskar Brząkała – 1.210 pkt.
 Wiktor Jędrzejewski – 780 pkt.
  Krystian Jędrzejewski – 450 pkt.
 Igor Gralewski – 330 pkt.
Pierwsza trójka otrzymała puchary, wszyscy medale oraz wędkarskie nagrody : bat, żyłka i pudełko wędkarskie. Każde dziecko osobiście wypuściło złowione ryby do wody, a złowili 10,43 kg .
Kiedy zawody zbliżały się do końca kol. Roman Cieślak i p. Barbara Gralewska przygotowali posiłek. Dzieciom zaserwowano : kotlet  z piersi kurczaka, grillowane kiełbaski, pomidor, keczup i bułeczki. Były banany, trochę ciasteczek i chrupki kukurydziane. Do picia soki owocowe i woda mineralna. Dzieci miały przygotowany stół i w swoim gronie spędziły wiele miłych chwil.
 

 


5
Oceń
(5 głosów)

 

Młodzi mistrzowie Koła - opinie i komentarze

piotr 0206piotr 0206
0
Troszkę mało dzieciaków. Może w nastym razem będzie więcej.Ale impreza udana,dzieciaki zadowolone.W sumie o to chodziło.Gratulacje dla zwycięzców.Słowa uznania dla organizatorów. (2016-06-20 08:28)

skomentuj ten artykuł