Młodzieżowa szkółka wędkarska ma już 10 lat

/ 8 komentarzy / 8 zdjęć


10 lat temu z mojej inicjatywy zarząd koła powołał do działania Młodzieżową Szkółkę Wędkarską. Działa ona do dziś choć zainteresowanie dzieci i młodzieży odbiega od tego sprzed lat. W dobie internetu, gier komputerowych i innych wynalazków trudno zmobilizować młodzież do działania. Cieszy zatem choć czterech śmiałków, którzy z zapałem i przyjemnością przychodzą na zajęcia i chcą poznawać świat ryb i wędkarstwa.
Cieszy również to, że zajęcia prowadzi kolega, który śmiało mogę powiedzieć - jest moim wychowankiem. Przez wiele lat brał udział w zajęciach szkółki, jeździł na konkursy i obozy wędkarskie a dziś sam szkoli młodzież. Mowa tu o koledze Sebastianie Komadowskim.
W ostatnim czasie zajęcia odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubochni. Mamy tam i miejsce i aprobatę kierownictwa ośrodka.
Czym zainteresować młodzież aby przychodziła na zajęcia?
Sebastian prowadzi zajęcia w formie opowieści wędkarskich wplatając w to pokaz zdjęć, plansz oraz filmów. Pokazy urozmaica prezentacją sprzętu, sposobami przygotowywania zanęt itp. To sprawia, że przychodzący chłopcy chłoną wiedzę.
Innym sposobem zachęcenia ich do zajęć jest przeprowadzanie konkursów. Taki konkurs odbył się 20 października pod nazwą 'Konkurs wiedzy wędkarskiej i ekologicznej'. Składał się z dwóch części, w których uczestnicy musieli udzielić luźnych odpowiedzi a w drugiej był to test . Przeglądając wyniki sam przypomniałem sobie jaka jest moja wiedza teraz po dwóch latach jak nie prowadzę zajęć. Nie było źle.
Zwycięzcami zostali Mateusz Kujda, Jakub Szczepański oraz Adrian Kujda. Czwarte miejsce zajął Marek Goleń.
Wszyscy otrzymali drobny sprzęt wędkarski a trzej pierwsi również dyplomy.
Po uroczystości i wręczeniu nagród chłopcy nie odpóścili opiekunowi, który musiał poprowadzić zajęcia. A dzisiaj tematem była budowa anatomiczna ryb. Z ciekawością uczestnicy pochłaniali wiedzę oraz rysowali ryby oraz opisywali rodzaje płetw, pyszczków itp.
Następne zajęcia zaplanowano na 4 listopada.
Brawo Sebastian, brawo chłopcy. Wasz zapał przeświadcza mnie w przekonaniu, że warto prowadzić Szkółki choćby dla tak małej grupy.

 


4.3
Oceń
(29 głosów)

 

Młodzieżowa szkółka wędkarska ma już 10 lat - opinie i komentarze

hubihubi
0
Sławek i takich ludzi się ceni a z tych chłopców będziecie mieli sporo radości pozdrawiam i życzę samych dużych sukcesów. (2010-10-26 21:01)
1z2z3z41z2z3z4
0
gratulacje i szacun za prowadzenie przez 10 lat Młodzieżowej Szkółki Wędkarskiej. Szkoda, że jak ja byłem młodszy nic takiego nie istniało...
(2010-10-27 07:00)
KYLONKYLON
0
Szczere gratulacje dla ludzi którzy zajmują się młodzieżą.A wiem,że warto dla nich pracować,w dzisiejszych czasach gdy w grę wchodzą narkotyki czy alkohol.Obcowanie z przyrodą to coś pięknego tylko,że nasi włodarze tą przyrodę psują.Pozdrawiam serdecznie
(2010-10-27 10:00)
Zbig28Zbig28
0

Stare to, ale prawdziwe przysłowie - czym skorupka za młodu nasiąknie, to na starość trąci.

Gratulacje z okazji 10-cio lecia i życzę dalszych sukcesów. To naprawdę fajna sprawa zajmować się szkoleniem przyszłych wędkarzy. Ci chłopcy, poza zdobytą wiedzą, będą zapewne świadomymi i etycznymi "moczykijami".  Tak trzymać.

Pozdrawiam.

(2010-10-27 17:48)
adam56adam56
0
No to gratulacje jeśli jubileusz. Świetna sprawa, która pozwala wierzyć, że kilka lub kilkanaście lat nasi następcy chwycą za stery. Prezes masz nosa co do prowadzącego a wiele twojej zasługi bo to ty tak przygotowałeś Sebka do tej pracy.
(2010-10-29 17:46)
uklejkauklejka
0
Gratulacje z okazji tak pięknego jubileuszu, od całej grupy młodych wędkarzy z Młodzieżowej Szkółki Wędkarskiej  przy kole "Lubmor" z Trzcianki.
(2010-10-31 08:37)
wędkarz95wędkarz95
0
Szkoda że w mojej okolicy nie ma czegoś takiego chętnie by przychodził ;]
(2010-10-31 22:01)
WOJTAL74WOJTAL74
0
Gratulacje dla koła nr 6 za wytrwałość w dążeniu do celu w pracy z dziećmi i młodzieżą. Bardzo fajna sprawa taka szkółka i wiem, że są duże koła z większymi możliwościami a czegoś takiego nie prowadzą. Seba bądź wytrwały w pracy a sukcesy podopiecznych będą nagrodą za twój wysiłek.
(2010-11-05 16:07)

skomentuj ten artykuł