Młodzieżowa Szkółka Wędkarska w Nowym Glinniku 2008

/ 1 komentarzy / 19 zdjęć


01.03.2000 roku Zarząd Koła nr 6 w Nowym Glinniku powołał do życia "Młodzieżową Szkółkę Wędkarską". Od samego początku jestem jej opiekunem, tak zadecydowali koledzy, gdyż jestem najmłodszym członkiem zarządu koła. Początki były nie ukrywam trudne, gdyż nie posiadam wykształcenia pedagogicznego i tylko metodą prób i błędów osiągnęliśmy sukces.

Na przełomie tych 8 lat swojej pracy z młodzieżą muszę się pochwalić, że moi podopieczni uczestniczyli w okręgowych obozach wędkarskich oraz konkursach wiedzy wędkarskiej i ekologicznej, uzyskując czołowe miejsca we współzawodnictwie. Przez ten czas organizowano zajęcia dla młodzieży zrzeszonej w PZW oraz wszystkich chętnych, którzy chcieli i chcą pogłębiać swoją wiedzę o wędkarstwie i ekologii.

Spotkania i zajęcia odbywają się w Klubie Garnizonowym, ale również w terenie. Często członkowie szkółki, a szczególnie w czasie "Dni czystości wód" biorą czynny udział w sprzątaniach brzegów. Aby zachęcić dzieci i młodzież do brania udziału w zajęciach organizowane są m.in. zawody dla dzieci oraz quizy o tematyce wędkarskiej.

 


3.9
Oceń
(16 głosów)

 

Młodzieżowa Szkółka Wędkarska w Nowym Glinniku 2008 - opinie i komentarze

t12tomt12tom
0
Gratuluję udanych uczestników i chęci. W niewielu kołach układa się taka współpraca. A szkoda. Jeszcze raz gratulacje dla prowadzącego- bo to głównie jego zasługa. (2008-11-15 18:57)

skomentuj ten artykuł