Zaloguj się do konta

Młodzieżowa Szkółka Wędkarska - Brodnica

Kilka słów o Szkółce wędkarskiej dla dzieci i młodzieży w Brodnicy.

Szkółka wędkarska przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 7-16 lat. Zajęcia odbywają się w czwartki od 16.00-18.00 w siedzibie Koła ,,Miejskiego” w Brodnicy przy ul. Ceglanej 18. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani Instruktorzy Młodzieżowi. Na zajęciach dzieci poznają historię Polskiego Związku Wędkarskiego. Poruszane są tematy związane z ekologią i etyką wędkarską. Przekazujemy wiedzę o faunie i florze środowiska wodnego. Miłośnicy łowienia zapoznają się ze sprzętem służącym do amatorskich połowów, uczestniczą w zawodach i wycieczkach wędkarskich. Poznają zagadnienia związane z rodzajami zanęt i przynęt oraz metodami połowu. Słuchacze opanowują zagadnienia związane z Regulaminem Sportowego Połowu Ryb. Poznają też zasady bezpiecznego zachowania się pod wodą. Celem szkółki jest zdobycie podstawowych umiejętności niezbędnych do łowienia ryb, oraz kształtowania etyki wędkarskiej. Do współpracy pozyskaliśmy Urząd Miasta Brodnicy, który zapewnia nam środki na sprzęt , nagrody na zawody i środki finansowe umożliwiające szkolenie młodych wędkarzy.
W 2012 roku w naszej szkółce jest szkolonych 20 dzieci z czego 14 czynnie uczestniczyło w zawodach wędkarskich i systematycznie uczęszcza na zajęcia. Bardzo aktywnie współpracujmy z Domem Dziecka w Brodnicy, którego wychowankowie czynnie uczestniczą w naszych zajęciach (Dziękujemy Pani Dyrektor za zaufanie).
Jako wędkarze zdajemy sobie sprawę z tego iż trzeba zadbać o młodych adeptów wędkowania. Staramy się poprzez organizowane imprezy sportowe i rekreacyjne zachęcić młodzież do spędzania wolnego czasu nad wodą i najlepiej z wędką . Młodych ludzi pociąga zabawa połączona z wędkowaniem oraz sportowa rywalizacja.
Musimy dodać, że Szkółka pozyskała od sponsorów- firm wędkarskich JAXON i DRAGON - różnoraki sprzęt dla dzieci i młodzieży. Sprzęt ten i akcesoria są przydatne do szkolenia naszych adeptów. Bardzo satysfakcjonująca jest współpraca z naszymi samorządowcami, lokalnymi władzami.

Tekst ten publikuję dla zachęty młodych adeptów wędkowania do zdobywania wiedzy na różne tematy, a w szczególności wędkarskie.
Zapraszamy sponsorów, każda pomoc się liczy - nawet ta najmniejsza.

p/s Tekst i fotki kol. Łukasza Żmudzińskiego Instruktora Szkółki Wędkarskiej.

Opinie (3)

kostekmar

Bardzo fajnie, że takie pomysły zyskują aprobatę najmłodszych i są zachetą do innego spędzania czasu wolnego niż osiedlowe ławki, trawniki itp. Gratuluję szczególnie zajęć z dziećmi z Domu Dziecka. Zostawiam 5***** i połamania. [2012-06-26 11:44]

Slyder

Również zostawiam 5***** i połamania. Takie inicjatywy powinno się promować i dobrze, że macie sponsorów. Bez takiego wsparcia trudno jest cokolwiek zrobić. Gratuluję działalności. [2012-06-26 11:47]

Zibi60

Super inicjatywa, życzę wytrwałości i wielu sukcesów. 5* [2012-09-14 06:52]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej