Młodzieżowa Szkółka Wędkarska Toruń-Konkurs Ekologiczny


Po zimowej przerwie zajęcia  w Młodzieżowej Szkółce Wędkarskiej rozpoczynamy spotkaniem w Szkole Podstawowej Nr 13 w Toruniu ul.Krasińskiego - wraz z Kółkiem Przyrodniczym z tej szkoły. Adepci Naszej szkółki wezmą udział w prelekcji, której tematem będzie ochrona środowiska w Toruniu oraz regionie Kuj.-Pomorskim, restytucja jesiotra ostronosego w Wiśle i Drwęcy,parki krajobrazowe -program "Natura 2000".                                                                                                

Zaproszony na to spotkanie funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji Pan Marek Tokarski przedstawi młodzieży zasady bezpiecznego wypoczynku nad  wodą- uwzględniając przede wszystkim wędkowanie z brzegu i środków pływających, a przedstawiciel PZW - instruktor wędkarstwa i Prezes Koła Cechu Rzemiosł Różnych Jacek Barczak czyli ja piszący te zaproszenie podejmę temat ochrony środowiska, oraz restytucji jesiotra.                                                                                                Udział w tym spotkaniu jest bardzo ważny  dla młodzieży z Kółka Przyrodniczego i dla Adeptów Szkółki Wędkarskiej, gdyż po tych spotkaniach zostanie ogłoszony KONKURS a tematem tego konkursu będzie własnie ochrona Środowiska w Toruniu i regionie Kuj.-Pomorskim,Program Natura 2000,Restytucja Jesiotra , opiekę i pomoc w organizacji tego konkursu zaoferowali - Urząd Miejski w Toruniu - Urząd Marszałkowski w Kujawsko-Pomorskim - Komenda Miejska Policji w Toruniu - Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Toruniu i Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 13 im.Jana Pawła II w Toruniu.  O patronat medialny zwróciliśmy się do Redakcji Toruńskich NOWOŚCI i Redakcji RADIA GRA. Konkurs polegał będzie na odpowiedzeniu na kilka pytań z zakresu ochrony środowiska,bezpiecznego wypoczynku nad wodą,restytucji jesiotra a także wykonaniu pracy plastycznej o tematyce ochrona środowiska , wykonanie pracy techniką dowolną - aby wzmocnić relacje między dziećmi a rodzicami prace te będą mogli wykonywać wspólnie- liczę tu na uczciwość rodziców iż dzieci nie zostaną pominięte - nagradzane będą wszystkie prace, liczy się udział i to co w umysłach dzieci po nim pozostanie a najważniejszym CELEM tego konkursu jest zaszczepienie młodym, iż otaczająca nas przyroda to SKARB, który trzeba chronić by przetrwał dla następnych pokoleń.        

Zakończenie konkursu i ogłoszenie wyników 31. 05. 2015 r. podczas Zawodów wędkarskich z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka na Martówce, które organizuje Koło Miejskie PZW w Toruniu.   Zapraszam na spotkanie w Szkole Podstawowej Nr 13 w Toruniu ul.Krasińskiego w dniu 09. 04. 2015 r  o godzinie 16.00 jeśli to możliwe proszę o przybycie wszystkich adeptów Szkółki Wędkarskiej na 15 minut przed prelekcją.                                              

Prezes Koła Cechu Rzemiosł Różnych w Toruniu - Jacek Barczak. Zdrowych pogodnych Świąt Wielkiej Nocy-oraz Łask Bożych życzy Zarząd Koła.  

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Młodzieżowa Szkółka Wędkarska Toruń-Konkurs Ekologiczny - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł