Modele marki

/ 1 komentarzy

Ponad 45 marek samochodów w jednym miejscu. Wśród nich BMW, Mercedes, Audi, Opel, Ford, Volkswagen, Renault, Fiat czy Peugeot. Niezależnie od rocznika i serii Twojego samochodu z pomocą tej strony dopasujesz dowolną część zamienną do swojego auta.
Prosto, szybko, wygodnie i z gwarancją najwyższej jakości.
Szczegóły znajdziesz na tej stronie
 
Audi znane jest na całym świecie. Logiem są cztery przeplatające się pierścienie. Logo symbolizuje 4 firmy które produkują samochody (Audi, Horach, Wanderem, a także DKW. Firmy te połączyły się w 1932 r. Symbolem Audi jest August Horach który założył firmy Horach i Audi.
BMW jest niemiecką firmą produkującą samochody osobowe, motocykle i silniki. Logo BMW zdaniem wielu wywodzi się od obracającego się śmigła samolotu. Ale w rzeczywistości firma wywodzi się od przedsiębiorstwa Rapp-Motorenerke, które produkowało silniki samolotowe. Rapp-Motorenwerke posiadało okrągłe logo z nazwą Rapp zamieszczoną w górnej części oraz czarnym skoczkiem szachowym. Z czasem zastąpiono kratownicą w kolorze biało-niebieską. Kolory te są kolorami flagi Bawarii. Napis Rapp zastąpiono także napisem BMW. Logo z niewielkimi zmianami przetrwało do dziś.
Citroen jest francuską marką samochodów. Założycielem był Andre Gustave Citroen. W trakcie podróży przez Polskę zdobył patent na produkowanie maszyny do obróbki kół zębatych daszkowych. Logo Citroena symbolizuje zazębienie daszkowe.
Kolejną marką jest Fiat. Jest to włoska fabryka produkująca samochody osobowe. Fiat jest firmą najczęściej zmieniającą swoje logo. W Polsce używał 20 różnych emblematów. Obrys kolisty oraz czerwona tarcza nawiązuje do tradycyjnych znaków Turyńskiej firmy. To właśnie Maluch Fiata zmotoryzował Polskę.
Ford to z kolei amerykańska firma. Logo jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem korporacyjnym. Od 1976 roku logo nie zmieniło swojego wyglądu i jest to błękitno-srebrny owal.
Szczegóły znajdziesz pod tym adresem
Japońską korporacją produkującą samochody osobowe jest Honda. W chwili obecnej jest największą fabryką produkującą silniki.
Kia jest najstarszym koreańskim przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją samochodów osobowych. Obecnie należy do grupy Kia Automotive.  Nazwa pochodzi od słów „ki” i „a”. „Ki” oznacza wywodzić się, a „a” oznacza Azję. Podsumowując Kia oznacza „wywodzić się z Azji”.
Mazda to japoński producent. Filozofią jest „zoom-zoom” które nawiązuje do przyjemności z jazdy.  Logo pokazuję inicjał czyli „M”  w kształcie „V”, które oznaczać ma skrzydła. Celem było zaznaczenie kreatywności i poczucia misji.
Mercedes to jedna z najpopularniejszych marek na świecie. Logo marki to trójramienna gwiazda. Trzy ramiona miały oznaczać 3 kierunki rozwoju produkcji firmy. Celem firm była produkcja samochodów, samolotów i łodzi.

Więcej na Wikipedia

 


3
Oceń
(4 głosów)

 

Modele marki - opinie i komentarze

SlawekNiktSlawekNikt
0
No niby trza doradzić gdzie części na ryby kupować ;-) (2017-07-19 23:21)

skomentuj ten artykuł