Moja pierwsza wyprawa na ryby

/ 1 komentarzy

W tym moim artykule opisze moją pierwszą wyprawę na ryby. Kiedy miałem 5 lat mój wójek zawsze dawał mi jakieś gazety wędkarskie.Jak to mały dzieciak jeszcze czytac nie potrafi więc tylko przeglądałem zdjęcia.Po 4 latach pomyślałem aby zacząc hobby-takie jak wędkarstwo.
Nareście zbliżył się ten dzień kiedy miałem wybrac się po wędkę do wójka.Ta wędka była gdzieś 2 metrowa,spiningowa nieznanej mi firmy.Moją pierwszą przynętą była wahadłówka z kotwiczką.Wójek wtedy związał zestaw i pożyczył mi go.

Nadszedł dzień pierwszej w życiu wyprawy na ryby.Wstałem wtedy gdzieś tak o 9:00,zjadłem obiad,poczytałem gazetki i wypad.Pierwszym kierunkiem był sklep spożywczy.miałem ze sobą chyba 5 złotych.Zaopatrzyłem się w kukurydzę i następnym kierunkiem było jęziorko.to jęziorko nazywało się Czarne.Kiedyś był tam całkowity zakaz łowienia ryb.
Nareście doszła chwila kiedy doszłem nad stanowisko.Odrazu wyjąłem puszkę konserwowej kukurydzy i za zakładanie jej na chaczyk.

Noi pierwszy zażut-bardzo blisko.Kilka nastepnych było w trzciny noi oczywiście zaczep.najważniejsze że udało się odzyskac chaczyk.Po 3 godzinach nagle zaczep.jak to dzieciak zaraz pomyślał ze to ryba,co po kilku minutach okazało się że to był wobler który niewiem jak zachaczył mi się na chaczyk.po 1 godzinie i po nacieszeniu się woblerem trzeba było już wracac do domu. wyprawa była udana pomimo wróciłem do domu o kiju.

Pozdrawiam całą społecznośc i moderatorów wedkuje.pl

Artykuł zgłoszony na konkurs wedkuje.pl

 


3.9
Oceń
(11 głosów)

 

Moja pierwsza wyprawa na ryby - opinie i komentarze

jurekjurek
0
No to chociaż bez rybki , ale wobler , to też trofeum ...............pozdrawiam Jurek ..........Daję 5 ***** .
(2010-02-18 15:17)

skomentuj ten artykuł