#mojarapala i krótki opis sprzętu

/ 3 zdjęć


#mojarapala Siema Wszystkim 
serdecznie Was zapraszam do małej lektury, w której postaram się Wam przedstawić / zaprezentować produkty Wszystkim dobrze znanej Firmy RAPALA. 
Zapewne nie wszyscy wiedzą że biorę obecnie udział w zabawie na Twarz Nowej Marki organizowanej przez Firmę RAPALA POLSKA a także NORMARK POLSKA  obecnie to  już III etap .Chciałbym podziękować organizatorowi za super zabawę jak i wszystkim uczestnikom za mocną rywalizację ,niech wygra najlepszy.
Łowiłem na Zbiorniku zaporowym PZW ( no-kill) na rzece Mroga. Nazywany potocznie „Zalew Rogów”, od pobliskiej miejscowości Rogów. Malowniczo położony w dolinie rzeki, otoczony lasem. Dojazd z trasy nr 72 Łódź – Rawa Mazowiecka. Zjazd z trasy na odcinku Przecław – Rogów. Niewielki parking w pobliżu samego zalewu. 
W zbiorniku dominującym gatunkiem jest Okoń, Szczupak,  Karp, Płoć, Leszcz,  Jest też: Sandacz, Karaś srebrzysty, Jaź i Lin Niestety spotyka się Wydry! 
Połów tylko z brzegu metodą spławikową i gruntową oraz spinningową .Część zbiornika oddzielona na tzw. „Tarliska ochronne”. Teren tarlisk oznakowany tablicami, obowiązuje tam całkowity zakaz połowu przez cały rok. 
Zbiornik dopuszczony do połowu dla członków Okręgu PZW Skierniewice, dla pozostałych wędkarzy obowiązują dodatkowe opłaty zgodnie z porozumieniami.
Skoro już wiecie gdzie wędkowałem wspomnijmy trochę o przynętach które otrzymałem do testowania :
1.Rapala X-Rap Haku - to jeden z fajniejszych Kilerów na szczupaki jest zawsze gotowy do walki z dużymi rybami jego długość to 14 cm i tylko w tej długości jest wyprodukowany natomiast jego ciężar to 74 g . X-Rap Haku posiada opatentowany przez Rapala przypon Titanium Release Rig 3R ( 3R - Rapala Release Rig - System jest wbudowany w celu zwabienia i zejścia z drogi, gdy jest uzbrojony. Po zacięciu klips na ogonie uwolni przypon z ciała, umożliwiając bezpośredni kontakt z rybą i nie pozwalając rybie użyć przynęty jako dźwigni do uwolnienia się. Wytrzymały zestaw jest zbudowany z drutu tytanowego o masie 100 funtów i ma solidny pierścień łączący, wytrzymałe pierścienie dzielone i najwyższej jakości kotwice VMC® Coastal Black o okrągłym zakręcie. ) z haczykami VMC Coastal Black. Po uzbrojeniu do akcji haczyki są ustawione tak jak na zwykłej przynęcie ślizgowej, a zestaw spoczywa w rowku brzusznym przynęty, z dala od drogi i chroniony przed chwastami i zaczepami. Zestaw ułatwia również zdejmowanie haczyków rybom, ponieważ korpus przynęty nie przeszkadza. X-Rap® Haku może być używany do różnych prezentacji i jest bardzo łatwy w użyciu. Ruch ślizgowy można uzyskać, szarpiąc wędką lub stosując stop & idź odzyskać. Szarpanie wędką spowoduje szybsze obracanie się na boki, a funkcja stop & go zwijania pozwala na dłuższą akcję ślizgową. Szybkie spalanie między przystankami naśladuje uciekającą przynętę. 
2. RAPALA SHAD DANCER - jego długość to 7 cm ,natomiast waga 15 g.
Ta wielogatunkowa przynęta z balsy przenosi emocje Rapala Tail Dancer® do profilu shad. Pływanie z cichym, agresywnym, mocnym, zamaszystym ogonem. Zaprojektowany do nurkowania głęboko, zarówno zarzucanego jak i trollowanego. 
Mocna konstrukcja z drutu z balsy ,Agresywna akcja Deep Diving , Przebiegi zarzucane / trollowane , Walleye, Gamefish wielogatunkowy 
Okrągłe haki VMC z czarnym niklem 
 Mocny drut z balsy przez konstrukcję Głębokie nurkowanie Agresywna akcja Obsada / Wybiegi trollowane Walleye, wielogatunkowe haczyki Gamefish VMC Black Nickel Round Bend Haki 
3.RAPALA X-RAP TWITCHIN SHAD - jego długość to 8 cm, natomiast waga 13 g
X-Rap Twitchin "Shad to mały jerk o akcji walk the dog. Gama kolorów dopasowana dla europejskich drapieżników słodkowodnych i typowa akcja X-Rap®. Jego powolne nurkowanie pozwala na wabienie drapieżników w płytkich i zarośniętych zbiornikach wodnych. • Półprzezroczysty korpus • Holograficzne oczy 3D • Akcja Walk-The-Dog pod powierzchnią • Round Triples VMC® Black Nickel • Głębokość pracy: 0,3 - 0,6 m 
4 SZCZYPCE DO KULEK ŁĄCZNIKOWYCH 
Zastrzeżony patent Rapala – magnetyczna „sprężyna” wbudowana poniżej osi obrotu szczęk składa się z dwóch odpychających się magnesów, które otwierają szczęki, co ułatwia operowanie szczypcami jedną ręką. W przeciwieństwie do zwykłej sprężyny, „sprężyna” magnetyczna nie łamie się i nie traci siły.
Szczypce Rapala RCD posiadają ergonomiczne, wygodne rękojeści oblane tworzywem.
Mocne, czernione, ząbkowane szczęki ze stali nierdzewnej dają pewny zacisk .
#mojarapala #rapala #rapalapolska #xraphaku #SZCZYPCE #szczupak #okoń #haku #killer #RAPALASHADDANCER #X-RAPTWITCHINSHAD #AMURTV 
Z tego miejsca chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować Firmie RAPALA POLSKA oraz NORMARK POLSKA za super przynęty i gadżety oraz za super pomysł i zaangażowanie w sposób pozyskania Nowej Twarzy do Swojego Marki .
Oczywiście już na mój kanał na YouTube : AMURTV wleciał film z X-RAP HAKU i nie tylko, więc zapraszam Wszystkich zainteresowanych do subskrypcji mojego kanału, a także na krótki post z moją osobistą opinią o tym sprzęcie. 
Wędkarska piona .

 


3.7
Oceń
(6 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
#mojarapala i krótki opis sprzętu - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł