Mondial -f MS-1 Carp food (Halibut)

/ 4 zdjęć


Mieszanka zanętowa na bazie Mondial -f MS-1 Carp food (Halibut)
Firma Mondial, jako producent m.in. zanęt, zapewne dla niektórych z Kolegów będzie znana, jednak ja osobiście z samą firmą i zanętą MS-1, miałem do czynienia podczas ostatniego wypadu po raz pierwszy.
Opakowanie o wadze 3,5kg, w przyzwoitej cenie około 16 PLN, mieszanki dobrane pod różne gatunki ryb, więc dlaczego nie spróbować?
Zakupiłem jedną paczkę zanęty Mondial -f MS-1 Carp food (Halibut). Zanęta wykorzystywana była do nęcenia za pomocą procy na odległość solidnego wyrzutu wędziskiem 3,5 lbs z ciężarkiem 80g. Dodatkiem do zanęty były gotowane konopie oraz pokruszone i całe kulki oraz pellet zanętowy. W sumie do około 1,5 szklanki powyższego materiału dodałem 3 szklanki zanęty i lekko nawilżyłem wodą z łowiska. Pierwsze wrażenie, może za przyczyną grubej frakcji było takie, że nie będę w stanie zlepić najmniejszej kuleczki do strzelania procą. Poczekałem jednak chwilkę i dosłownie po kilku minutach zanęta zaczęła się lepić umożliwiając mi wygniecenie masy. Po uzyskaniu należytej konsystencji dodałem jeszcze białych, barwionych robaków i z tej masy swobodnie mogłem ulepiłem kule zanętowe. Okazało się, że nawet z konopiami i białymi robakami kule wielkości jaja kurzego, można posłać procą na znaczną odległość
Biorąc pod uwagę przyjęty sposób nęcenia, na wiosnę takie opakowanie spokojnie mi wystarczy na kilka wypadów, przy zachowaniu rozsądnej cenowej proporcji.
Opinie, które dotychczas przeczytałem są zróżnicowane, jednak jest sporo opinii całkiem pozytywnych. Nie pozostaje mi nic innego jak w najbliższą sobotę powtórzyć przyjęty sposób nęcenia na naszym łowisko w poszukiwaniu karpików i karasi, które najwyższa pora aby się obudziły, tym bardziej , że płoć powoli wychodzi na tarło.

 


4.7
Oceń
(22 głosów)

 

Mondial -f MS-1 Carp food (Halibut) - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł