Morski weekend nad Bałtykiem.

/ 12 zdjęć


„XIV Morskich Mistrzostw Kutna” zostały zorganizowane w rejonie Władysławowa, Jastrzębiej Góry, Karwi  i Pucka. Akces zgłosiło 14 zespołów dwuosobowych. Przy wsparciu Prezydenta Miasta Kutno zorganizowaliśmy treningi  połączone z krótkim szkoleniem teoretycznym i praktycznym w zakresie wędkarstwa morskiego. Zgodnie z planem imprezy przez dwa dni odbyły się treningi:
- spinningowy brodząc w wodach zatoki puckiej k/ Rzucewa
- z brzegu metodą surfcastingu, bocznego troka i spławika na plażach Karwi i Jastrzębiej Góry
- w porcie Władysławowo – spławik na belonę i grunt na płastugi
- wody zatoki puckiej okolice Kuźnic i Juraty – spinning z łodzi
W dniu 21.05. zgodnie z planem nastąpiło otwarcie zawodów przez przedstawicieli Prezydenta  - p. Jacka Korowajskiego i p. A. Kotlińskiego w obecności przedstawiciela RM p. Grzegorza Chojnackiego. Program zawodów i cele przedstawił Prezes Koła Z. Gralewski wspólnie z kierownikiem biura sportu UM p. P. Szczepanikiem. Niestety z uwagi na alerty o silnym sztormie i ulewach przeprowadzenie zawodów w pełnym wymiarze było niemożliwe. Organizatorzy wspólnie z uczestnikami podjęli decyzję o przeniesieniu zawodów na kolejny dzień. Ostatecznie w zawodach wystartowała grupa 12 zawodników w formule indywidualnej mimo, że panowały trudne warunki pogodowe. Wyniki.
1.Roman Cieślak – Klub Seniora PZW – 1.070 pkt.
2.Kuźbik Paweł – Koło 109 – 540 pkt.
3.Rafał Wawrzyńczak –Koło 109 – 360 pkt.
4.Zbigniew Gralewski – Wędkarski Klub Seniora OM PZW – 280 pkt.
Puchary i nagrody wręczył p. Paweł Szczepanik – Kierownik Biura Sportu i Turystki UM Kutno.
Po zawodach miejskich rozegrano dwugodzinne zawody towarzyskie o puchar firmy „TRANSMICHOR” w miejsce planowanych XXXIV morskich mistrzostw Koła. Niestety kilka osób zrezygnowało i wystartowało tylko 8 zawodników. Warunki były coraz gorsze i brania też się nie poprawiły. Kol. Abramowicz holował ładnego łososia, ale niestety w ostatniej fazie holu wypiął się. Szkoda. Po walce z deszczem, wiatrem i silnym falowaniem wyniki były nader skromne :
1.Kuźbik Paweł – 500 pkt.
2.Gralewski Zbigniew – 430 pkt.
Zawody podsumował i trofea wręczył sponsor – właściciel „TRANSMICHOR” pan Andrzej Cichowski. Po wspólnie zjedzonym posiłku regeneracyjnym morski weekend zakończyliśmy i nastąpił ok. 350 km powrót do domów. Od kilku lat nie mamy szczęścia do pogody w dniu zawodów. Jednak najbardziej co wszystkim doskwiera to brak możliwości połowu dorsza z kutrów.
Najbliższe zawody : spławikowe i gruntowe mistrzostwa Koła w Kruszwicy - 11-12.06. jezioro Gopło.

 


5
Oceń
(4 głosów)

 

Morski weekend nad Bałtykiem. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł