Morski weekend w Jastrzębiej Górze

/ 11 zdjęć


Tradycyjny morski weekend Koła NR 109 PZW „METALURG” Kutno został zorganizowany w dniach 21 – 27.09.2021 r. Bazą była Jastrzębia Góra. Wędkowaliśmy z plaż pomiędzy Władysławowem a Karwią oraz w porcie morskim we Władysławowie.
W ramach wyjazdu zrealizowaliśmy : „XIII Morskie Mistrzostwa Kutna” oraz zawody towarzyskie o puchar „TRANSMICHOR” Kutno z plaż :Władysławowo Zachód, Ostrów i Karwia. Zaprosiliśmy kutnowskie organizacje wędkarskie, przedstawicieli samorządów z terenu naszego działania oraz sympatyków wędkarstwa morskiego z Kutna i terenu naszego działania. Akces zgłosiło14 drużyn. Niestety prognozy pogody tuż przed wyjazdem były coraz bardziej złe, a we wtorek zapowiedziano huraganowe wiatry i silny sztorm. To spowodowało, że ostatecznie było 9 drużyn. Od wtorku tj. 21.09. rozpoczęły się ostatnie przygotowania organizacyjne. Trening realizowany jest z plaż, sprawdzono wody w porcie. Piątek był dniem treningu, złowiono pojedyncze śledzie. Sobota rozpoczęła się rywalizacją w „XIII Morskich Mistrzostwach Kutna”. Przypomnienie zasad i odbył się wyjazd na łowisko. Był silny wiatr, duże falowanie i przelotne deszcze.. Zawody rozpoczęły się o godz. 8.00 zastępczo w wodach portu. Prawdopodobnie z uwagi na złą i niestabilną pogodę nie było brań
W niedzielę przy pięknej pogodzie i spokojnym morzu spotkaliśmy się na plaży koło Ostrowa (wejście 32) aby rozegrać zawody o puchar „TRANSMICHOR”, które pierwotnie były planowane jako 33 morskie mistrzostwa Koła. Jednak z uwagi, że członków koła zgłosiło się 6 zawody nie mogły być klasyfikowane jako mistrzowskie. Łowiliśmy w jednej turze 6 godzinnej. Niestety było tylko jedno wyraźne branie, a ryba po krótkim holu wypięła się. Zakładane filety z śledzi były ogryzane więc coś je tam próbowało.
W tym samym czasie odbywały się morskie mistrzostwa polski w surfcastingu. Mogliśmy ich podglądać i korzystać z ich rad. Część zawodów odwołali, a wyniki nie porażały.
Podczas wyjazdu wspólnie przygotowywano posiłki regeneracyjne. Organizatorzy zadbali o przestrzeganie rygoru sanitarnego. Bezwzględny obowiązek używania ochrony ust i nosa na odprawach. Organizator zapewnił maseczki oraz niezbędne środki do dezynfekcji. Dwa stanowiska do dezynfekcji rąk i sprzętu. Każdy zawodnik otrzymuje indywidualne środki do dezynfekcji rąk.

 


3.3
Oceń
(4 głosów)

 

Morski weekend w Jastrzębiej Górze - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł