MORSKI WEEKEND'2016

/ 13 zdjęć


Zrealizowaliśmy zadanie „Weekend  wędkarski nad Bałtykiem” w trakcie którego rozegramy szereg zawodów oraz poświęcono wolny czas na wspólny relaks z rodzinami, zwiedziliśmy Kaszuby.
Po rozegraniu zawodów „BELONADY’2016” o puchar „ZBIGRA” przystępujemy do dalszej rywalizacji.
Zbiórka w porcie 0 6.00, sprawdzenie listy obecności, instruktaż szypra nt. bezpiecznego zachowania w trakcie rejsu. Sędzia główny rozpoczyna odprawę zwracając szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa oraz przypomina regulamin zawodów. Pierwsza konkurencja to „VIII Drużynowe Mistrzostwa Kutna w wędkarstwie morskim” o puchar Prezydenta Miasta  Kutno. Czas zawodów 3 godz. Wystartowało 9 trzy osobowych drużyn. Wyniki :
Urząd Miasta Kutno – 14 pkt.
Koło nr 109 „AKTYW” – 18 pkt.
Koło nr 109 III – 21 pkt.
Następnie jest rywalizacja o puchar Przewodniczącego Rady Miasta w Kutnie w „VIII indywidualnych mistrzostwach Kutna”. Startuje 28 zawodników. Ryba dość oporna,  4 godz. szybko mijają i sędziowie przystępują do działania. Wyniki :
Majtczak Paweł  Koło nr 109 – 145 pkt.         2    Wawrzyńczak Rafał Koło nr 109 – 109 pkt.
Dominiak Zbigniew Koło nr 110 – 108 pkt.    4.   Błaszczyk Szymon Koło nr 109 -103 pkt.
Golis Rafał Koło nr 109 – 97 pkt.                     6.   Nowak Arkadiusz Koło nr 109 – 58 pkt.
Po powrocie do kwatery zawodów – Sekretarz UM Kutno, Przewodniczący i Wiceprzewodniczący Rady Miasta wręczyli trofea i nagrody. Organizatorzy zaprosili wszystkich na wspólny posiłek. Było bardzo sympatycznie. Panował doskonały nastrój, a żarty sypały się jak z rękawa.
W niedziele wcześnie rano wypływamy na „XXVIII Morskie Mistrzostwa Koła” o puchar firmy  „TRANSMICHOR”. Na dalekim i głębokim łowisku rozpoczyna się 4 godzinna rywalizacja. Dorsze nadal leniwe. Wyniki :
Błaszczyk Szymon  - 357 pkt.                2.     Różycki Radosław – 352 pkt.
Jadczak Wojciech – 342 pkt.                4.     Golis Rafał – 309 pkt.
Śniecikowski Mariusz – 204 pkt.         6.     Wawrzyńczak Rafał  - 163 pkt.
Największe dorsze ( po 55 cm) łowią Wawrzyńczak  Rafał i Majtczak Paweł. Następuje wręczenie wyróżnień i dalej łowimy już bez stresu.
Równolegle rozgrywany jest mecz : Koło „METALURG” – „ZALEW” Kutno. Przegrywamy  4 : 5 (312 – 500) . Goście wystąpili w składzie. R. Wóźnica, M. Motyliński i M. Jakubowski. Rewanż za rok.
W dniach wolnych od zawodów łowimy belony z brzegu w Jastrzębiej Górze lub z łodzi na Zatoce Puckiej, jeździmy na śledzie do portu we Władku. Są chwile na błogie leniuchowanie na słonecznej plaży. Ostatniego dnia składamy kwiaty pod pomnikiem gen. Hallera. Udział 86 osób.
 

 


5
Oceń
(4 głosów)

 

MORSKI WEEKEND'2016 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł