Mówiono o sporcie wędkarskim Kraków 15.03. 2024.


W dniu 15 marca 2024 r. odbyło się w siedzibie Okręgu PZW Kraków spotkanie sportowe – poświęcone ocenie sportowych wyników w dyscyplinach wędkarskich – generalnie w 2023 r. Generalnie dlatego, że w celu zapewnienia obiektywizmu i wyłaniania najlepszych zawodników do rywalizacji na poziomie ponad okręgowym, prowadzi się także rankingi dwuletnie i trzyletnie. W spotkaniu wzięli udział organizatorzy sportu wędkarskiego, zawodnicy w dyscyplinach wędkarskich, w różnych kategoriach wiekowych, sędziowie wędkarscy, dzięki którym wiemy kto był pierwszy i wysokie kierownictwo władz Okręgu na czele z Prezesem ZO PZW w Krakowie Edwardem Fornalikiem, szefami sekcji w OKS – muchowej – Zdzisławem Opachem, spławikowej – Stanisławem Wójcikiem i spinningowej Rafałem Flammerem oraz mistrzem ceremonii – wiceprezesem ds. sportu Mirosławem Czubajem .
Na tle 29 kół wędkarskich w Okręgu PZW Kraków nasze Koło Garnizonowe nie należy do gigantów. Koła Zwierzyniec i Nowa Huta liczą ponad 1000 członków, a nasze Koło Garnizonowe zrzesza jedynie ponad 100 osób. Ale możemy się pochwalić tym, że wędkarze z Koła Garnizonowego są tam, gdzie dzieją się ważne sprawy. Od 7 lat nasze Koło organizuje coroczne zawody muchowe w połowie pstrągów tęczowych na wodzie stojącej – otwierające sezon Krakowskiej Ligi Muchowej. Ze względu na popularność wędkarstwa muchowego w naszym Kole, w zawodach tych biorą udział z reguły nasze dwie drużyny. Realizujemy zasadę, że im większy udział, tym większa szansa na sukces. W 2023 r. w strefie rozdawania pucharów znalazł się nasz wędkarz Krzysztof Małek. W punktacji Krakowskiej ligi muchowej za 2023 r. zajął drugie miejsce. Kolega Krzysztof rozdzielił reprezentujących Koło PZW Myślenice – Łukasza Ostafina, który zajął pierwsze miejsce i Marcina Słomkę, który zajął trzecie miejsce w tej rocznej klasyfikacji. Z kronikarskiego obowiązku należy dodać, że Kolega Krzysztof aktywizuje się także w Krakowskiej Lidze Spławikowej jako zawodnik i działacz w Okręgowym Kapitanacie Sportu.
Reasumując, jako Koło zaistnieliśmy, mamy powody do zadowolenia i dalszej działalności, ale także mamy poletko do zagospodarowania. Chodzi o dyscypliny spinningową i feederową, w których trzeba dużo wysiłku, żeby osiągać sukcesy na poziomie lig okręgowych.

 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Mówiono o sporcie wędkarskim Kraków 15.03. 2024. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł