Zaloguj się do konta

Mucha już przysiadła.

W dniu 11 listopada 2021 r. odbyły się na zbiorniku Brzegi 2 muchowe zawody o Przechodni Puchar Koła PZW Stare Miasto. Dzień zaczął się mgliście, ale w miarę upływu czasu stał się jednym z piękniejszych tej jesieni. Świeciło słońce, temperatura była znośna i wiatr się gdzieś schował. Można było oddawać piękne, dalekie rzuty. I tak się działo. Najpierw odprawa, potem losowanie stanowisk  i wyjście na stanowiska. O godz. 9.00 zaczęło się łowienie. Najpierw skromnie, sporadycznie jedna rybka, ale po pierwszym przejściu u Łukasza Ostafina sypnęło dubletem. Inni gonili mistrza. Na czoło pościgu wyszedł Kamil Opach i utrzymał pozycje do końca. Po piątym przejściu odtrąbiono koniec. Komisja sędziowska zaczęła liczyć.

Przechodni Muchowy Puchar Koła PZW Stare Miasto w Krakowie zdobył członek tego Koła Kamil Opach.

Dekorował go ojciec – Opach. Kamil osiągnął wspaniały wynik 10 700 pkt. Kolejne miejsca zajęli:
2.Zbigniew Zasadzki z Koła PZW Kleparz - 7930 pkt.
3.Łukasz Ostafin z Koła PZW Myślenice- 6780 pkt.
4.Marcin Obruśnik z Koła PZW Zwierzyniec
5.Grzegorz Jarzmik z Koła PZW Nowa Huta- 4240 pkt.
6.Marcin Słomka z Koła PZW Myślenice- 3420 pkt.
7.Robert Stoszko z Koła PZW Kleparz- 2600 pkt.
8 Robert Kocioł z Koła PZW Nowa Huta- 2150 pkt.
9.Jerzy Windak z Koła Garnizonowego
10.iotr Buda z Koła Garnizonowego
Drużynowo wygrało Koło PZW Kleparz, drugie miejsce zajęło Koło PZW Myślenice i na trzecim miejscu uplasowało się Koło PZW Nowa Huta.
To były ostatnie zawody w ramach Krakowskiej Ligi Muchowej. Dobry koniec wróży dobry początek w przyszłym roku 2022.
PS. Z okazji imienin wszystkim Marcinom z Ligi życzę zdrowia, sukcesów organizacyjno-sportowych i wielkiej radości z uprawianego puszkarstwa. 100 lat!!!