Mucha na wiosnę - wędkarstwo muchowe

/ 1 komentarzy / 3 zdjęć


Jaką muchę zastosować? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu wędkarzy stosujących tę metodę. Przedstawię kilka, moim zdaniem, najskuteczniejszych modeli na ten sezon.

W drugiej połowie maja i na początku czerwca doradzam stosowanie nimfy. Maj jest bowiem miesiącem, w którym następuje większy zrzut wody i wtedy nimfa jest bardzo skuteczna. Na przykład pstrągi chętnie biorą na klasycznie prowadzoną nimfę, którą w ostatniej fazie prowadzenia proponuję lekko przytrzymać, tak aby nabrała przyśpieszenia. Przedstawiam kilka modeli nimf, na które sam chętnie łowię.

Kiełż jest nimfą, którą najczęściej stosuję - polecam ją na cały sezon wędkarski, rozmiar haczyka powinien mieścić się w granicach 14 – 10. Pozostałe dwie nimfy stosuję najczęściej wiosną, w rozmiarach 12 – 8. Z kolei na początku czerwca, kiedy można łowić lipienie, moją ulubioną muchą jest sucha mucha - chruścik z sierści sarny. Wykonana na haczyku w rozmiarze 14-12.


 


4.7
Oceń
(20 głosów)

 

Mucha na wiosnę - wędkarstwo muchowe - opinie i komentarze

dariuszdyldariuszdyl
0
Dzięki za artykulik, właśnie jutro 8 czerwca wybieram się na pierwsze poważne muchowanie, celem jes Pasłęka a rybkami pstrąg i lipień. Bardziej nastawiałem się na suchą bo jest podobno bardziej widowiskowa od nimfy, ale mam też już ukręcona parę nimf więc i na nie spróbuję. Na muchę zaczełem łowić w zeszłym roku.
Napiętego szura
Dariusz Dylewski
Koło PZW Narew Ostrołęka (2008-06-07 12:08)

skomentuj ten artykuł