Muchowe Zawody Wędkarskie-Kaczawa 24.05.09.

/ 1 komentarzy / 7 zdjęć


W dniu 24 maja br. w godz. 6.00 - 12.00 na górskiej rzece Kaczawa w okolicach Złotoryi - dolnośląskie, rozegrano Muchowe Zawody Wędkarskie o tytuł - Mistrza Koła 'Pstrąg' Wilków - na rok 2009. W rywalizacji wzięło udział pięciu wędkarzy, zrzeszonych w sekcji muchowej przy tut. kole. Przed zawodami ustalono zasady i regulamin połowu ryb. Zgodnie przyjęto do realizacji nast. punkty: łowimy sztuczną muszką uzbrojoną w haczyki bezzadziorowe, poławiamy tylko pstrągi potokowe, po zacięciu i podebraniu ryby natychmiast zgłaszamy ją sąsiadowi łowiącemu obok i sędziemu i po 'komisyjnym' zmierzeniu, wypuszczamy do wody.

Po rozlosowaniu stanowisk przystąpiono do zawodów. W tym dniu pogoda była wyśmienita, woda lekko 'trącona' po deszczu, zapowiadało to udane wędkowanie. Po trzech godzinach rywalizacji, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, dokonano zamiany stanowisk, rozpoczęto II-turę zawodów. Manewr ten miał dać możliwość równych szans połowowych dla poszczególnych zawodników. Po raz kolejny okazało się, że sprzyjająca aura nie idzie w parze z braniem ryb. Pomimo ładnej pogody i lekko zmąconej wody / możliwość podejścia ryby / te jednak nie brały.

Po zakończeniu zmagań ustalono kolejność zawodników. Mistrzem Koła 'Pstrąg' na 2009 r został kol. Rafał Pilszek - 1240 pkt. V-ce Mistrzem kol. Krzysztof Szuba - 840 pkt i III m. kol. Eugeniusz Szewczyk - 640 pkt. Po zsumowaniu rywalizacji z poszczególnych zawodów, ustalono i wytypowano drużynę muchową Koła 'Pstrąg', reprezentującą nasze koło na szczeblu - Okręgowych Zawodów Muchowych PZW Legnica. Kpt. Zenon Wojdyno i zawodnicy - Rafał Pilszek i Eugeniusz Szewczyk. Wymienieni wędkarze będą też reprezentować nasze koło w indywidualnych Zawodach Okręgu legnickiego. Po zawodach zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i okolicznościowe dyplomy.

 


3.9
Oceń
(18 głosów)

 

Dokumenty (1)

  • - Muchowe Zawody Wędkarskie. - 3 kbMuchowe Zawody Wędkarskie-Kaczawa 24.05.09. - opinie i komentarze

kolka1236kolka1236
0
dkarstwo muchowe to bardzo sprytny sport. Nieraz trzeba się dość nachodzić i czasami wykąpać w rzece. Wiadomo, że jest to rodzaj wędkowania dla sprawnych fizycznie i wytrwałych łowców. Podziwiam tych kolegów. Artykuł i galerię fotograficzną wyceniam na 5. (2009-05-28 13:18)

skomentuj ten artykuł