Myślenickie Lato z Wędką 2022.


W dniu 31 lipca 2022 r. odbyły się na stawach PZW w Osieczanach towarzyskie spławikowo-gruntowe zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Organizatorem zawodów było Koło PZW Myślenice, które jest  użytkownikiem stawów w Osieczanach. Przedmiotowe zawody cieszą się w środowisku wędkarskim bardzo dużym zainteresowaniem. Brali w nich udział wędkarze z Myślenic oraz Ci, którzy kiedyś będą mieszkać w Myślenicach lub okolicy. Niski stan wody i ograniczona przez to pojemność łowiska limitowały ilość uczestników do 32 osób. Wysoką rangę zawodów podkreślały znamienite osoby organizatorów. Ogólne kierownictwo celebrował Prezes Koła PZW Myślenice Stanisław Szlachetka, sędzią głównym zawodów był Prezes Zarządu Okręgu PZW Kraków Edward Fornalik, a wyróżnienia wręczał Mateusz Suder – zastępca Burmistrza Myślenic - Jarosława Szlachetki. W zawodach brały udział dwuosobowe drużyny, składające się z zawodnika łowiącego metodą gruntową i zawodnika łowiącego metodą spławikową. Pierwsi łowili w sektorze A – staw nr 1, a drudzy w sektorze B – staw nr 2. Rywalizacja trwała 4 godziny. Niskie ciśnienie i lekko padajmy deszcz nie sprzyjały skutecznemu łowieniu, ale mimo trudności pogodowych uzyskano dobre rezultaty. W sektorze A – gdzie łowiono metodą gruntową – czołowe miejsca zajęli:

  1. Konieczka Paweł z Koła PZW HTS
  2. Włodarczyk Sławomir z Koła PZW Piast
  3. Pluciński Paweł z Koła PZW Wodnik.
W sektorze B – gdzie łowiono metodą spławikową na podium stanęli:
  1. Rusek Kazimierz z Koła PZW Myślenice
  2. Dryk Roman z Koła Garnizonowego PZW
  3. Petrykowski Sebastianz Koła PZW Piast.
W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła drużyna Koła PZW Piast w składzie Sebastian Petrykowski i Sławomir Włodarczyk. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Koła HTS w składzie Paweł Konieczka i Rafał Święch. Najniższy stopień podium zajęła drużyna Myślenice 2 z Koła PZW Myślenice w składzie Kazimierz Rusek i Stanisław Rusek. Dla zainteresowanych przekazuję wiadomość, że drużyna z Koła Garnizonowego zajęła V miejsce.
Na zakończenie imprezy Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Mateusz Suder serdecznie podziękował organizatorom zawodów za sukces organizacyjny i sportowy imprezy oraz wyraził realistyczne przypuszczenie, że dobra, lokalna tradycja będzie krzewiona i spotkamy się w przyszłym roku.
 

 


3
Oceń
(4 głosów)

 

Myślenickie Lato z Wędką 2022. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł